2010 m. verstinės knygos rinkimai

Kader Abdolah. Mečetės namai. Iš olandų k. vertė Birutė Mumėnaitė.
Philippe Claudel. Pilkosios sielos. Iš prancūzų k. vertė Alina Kiliesaitė.
Herta Müller. Amo sūpuoklės. Iš vokiečių k. vertė Antanas Gailius.
Ugo Riccarelli. Tobulas skausmas. Iš italų k. vertė Pranas Bieliauskas.
Elif Shafak. Stambulo pavainikė. Iš anglų k. vertė Eglė Bielskytė.
Graham Swift. Vandenų žemė. Iš anglų k. vertė Laimantas Jonušys.

Iš šitų knygų skaičiau tik vieną – “Stambulo pavainikę”, namie dar turiu “Vandenų žemę”, bet dar neskaityta. Noriu paskaityt ir kitas, bet tikriausiai jau nebespesiu iki balsavimo pabaigos. Tai ką, ir vėl balsuosiu labai “objektyviai”?

Beje, šiems rinkimams jaučiu ypatingą simpatiją, nes per juos atradau savo Veronesi 🙂

Balsuoti galite čia (ti tie, kurie perskaitė visas 😛 )

16 thoughts on “2010 m. verstinės knygos rinkimai

 1. Skaiciau pora, bet turbut nubalsuosiu vistiek 🙂 viena blogybe tokiuose rinkimuose – renkam geriausia verstine knyga, tai kaip ir geriausia vertima, kuris taikliai atspindi originala. Ar ne taip supratau? Bet kaip gali kazka sakyti, jei originalo kalba neskaitytas kurinys lieka? Susibalamutinau.

 2. Na, chattyowl, as irgi nelabai pripazistu internetiniu balsavimu, juk visu pirma bent jau turetum buti perskaites visas knygas, kad galetum ivertinti. Be to, vis tiek visi balsuos ne uz VERTIMA, o uz tai, kaip patiko knyga.
  Bet vis tiek man sitas “balsavimas” patinka, nes atkreipia demesi i knygas, kurios yra kokybiskos kalbine prasme, bent jau nereiks nervintis del visokiu nelogiskumu ir vertimo klaidu.

 3. Na taip, sutinku. Dauguma (jeigu net ne visi) vistik balsuos uz labiausiai patikusia knyga. Ech, vistiek gerai. Kaip tu ir sakai. Bent demesys i tam tikras knygas bus atkreiptas.
  Pas mumis cia artimiausiu laiku bus show knygu, kurios iki siol buvo nezinomos, nepastebetos, isleistos mazu tirazu. Labai laukiu, kada galesiu nueiti. Gal net ir as koki “reportaza” sukurpsiu. 🙂
  Beje, viena megstamiausiu mano “mazatiraziu” knygu: Undines “Strekoza”. Nuostabi.

 4. “Pas mus” tai tautieciu nualintam Albione 🙂

  Vonioje, rimtai?! Autore yra is mano miesto, buvusi mano mamos bendradarbe. Visiskai nesuprasta siela musu provincijoj. O ir knyga mazu tirazu isleista, deja. Zavinga knyga. Ir del citatu sutinku, daznai mano kasdieniniuose pokalbiuose “strekazos” zodziai girdimi 🙂

 5. Ei, kaip padovanojo? Ir as noriu dovanu 🙂 beje, uzmeciau aku i manoknyga, jau issirinkau keleta knygu, kurias ant dienu noreciau nusipirkt. Ar kainos sumazintos ten, ar taip tik pasirode?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s