Knygų mugė. Trečia diena. Mirus iš pavydo. Sau

Jau seniai neturėjau tokios dienos. Tikras penas sielai. Tiek įspūdžių, kad tikrai nežinau, kaip reikės viską parašyti, juk buvau aštuoniuose renginiuose-susitikimuose-diskusijose. Ne, ne, tikrai neįmanoma šiandien aprašyti, bet kartu ir gaila tų emocijų, kurios rašant ne šiandien vis labiau blės, o paskui iš viso aptingsiu ir neparašysiu. Ką daryt?

Gal nuoautografų pradėsiu. Neįtikėtina, bet šiandien pamiršau pasiimti “Žydų šimtmetį” autoriui pasirašyti. Kaip gali nepamiršti, kai lakstai be galvos. Bet nieko, paprašiau autoriaus pasirašyti ant skirtuko, kuris dabar jau saugiai įklijuotas į knygą.

Yuri Slezkine
Sofi Oksanen parašas panašus į jos šukuoseną
Dominikas Velička "Vyno istorijos"

D.Veličkos knygos pristatyme labai norėjau sudalyvauti, bet nebespėjau. Knygos neplanavau pirkti, bet kai pamačiau pasirašinėjantį autorių, nusprendžiau nepraleisti galimybės.

Tomas Venclova "Vilnius. Asmeninė istorija"

Bėgte bėgau pirkti Tomo Venclovos knygos po susitikimo. Nerealu, kad gavau autografą.

Gabija Grušaitė "Neišsipildymas"

Šis autografas Catalin Dorian Florescu. Jo knyga dar tik gimsta, o jos gimstančios ištraukas skaitė Sigitas Parulskis. Labai patiko. Vėlavau į šitą susitikimą, nežinojau, ką čia skaito, pradėjau klausinėt šalia sėdinčių žmonių, jie irgi nežinojo. Kai pamatysite knygynuose knygą “Zaira”, rėkite man čia visais įmanomais kanalais, labai noriu tos knygos ir jai labai pasisekė, nes ji turės autoriaus autografą. Irgi ant skrajutės ir dar su kažkokia užuomina!

C.D.Florescu "Zaira"

Ir dar prašau padėti man iššifruoti, ką vakar parašė poetas Marius Burokas?

Marius Burokas "Išmokau nebūti"

Beje, taip ir nesugebėjau knygoje rasti to eilėraščio, apie kurį kalbėjau. Gal į knygą neįdėjo?

|to be cont|

22 thoughts on “Knygų mugė. Trečia diena. Mirus iš pavydo. Sau

 1. Nuoširdžiai keletas pasakų iš to norvelio… nežinau tik, ką tas norvelis reiškia:) bet gal knygoj kas nors parašyta apie tai? 🙂

 2. Labai lauksiu pasakojimu apie susitikima su T.Venclova ir S.Oksanen…
  Skaitau ispudzius i muges ir toks poreikis gauti gera doze kulturos atsirado… Nors sesk i masina ir vaziuok i Stokholmo kokio teatro ziureti

 3. įsikėliau nuotrauką į savo feisbuką, draugai iššifravo kaip “nuoširdžiai keletas pasakų iš to narvelio”, nepasakyčiau, kad man tai makes any sense :))

 4. Ne, vonioje, ten kazkoks labai trumpas, apie vaikus ir paglostyma. suzavejo mane, o knygoje neradu, jau kelis kartus poerverciau, nes vis tikiu, kad kazkur pasislepes. o kadangi skaite ne is knygos, o is rankrasciu, tai itariu, kad net neidejo, nors nesinori tiket

 5. Šiošiolika

  Remiui

  Prisiminiau
  Klausydamas
  Iggy Popo „Sixteen“

  Tik šiandien

  Vis galvoju
  Kaip leisčiau tau
  Paglostyt
  Savo vaiką

  Tas
  Tai neišsigąstų

  Kabintų ranka
  Tavo pirštą
  Ir eitumėt

  Velnias,
  Su kuo čia
  Susitarus

  Kad mūsų
  Nemažėtų

  šitas?

  1. O ką liesti nemaloniausia?

   – Turiu fobiją – bijau nudegusių vietų. Ar tai būtų apdegęs skuduras, medis, oda. Man tai vienas šlykščiausių paviršių. Galiu paliesti bet ką, tik ne tai.

   ojei, kaip pranasyste kazkokia, net nupurte

 6. perskaičiau straipsnius, o po to ir eilėraštį. Ir apsiblioviau truputuką.
  Kaip gražiai čia autorius savo draugą prisiminė…
  “Kaip leisčiau tau
  Paglostyt
  Savo vaiką

  Tas
  Tai neišsigąstų”

 7. Domantas Razauskas:

  Prisimenu vieną nutikimą, kurį pats Tanaka (viena iš R. Audiejaičio pravardžių) pasakojo: Remis sėdi ant „laktos“ (tokia palangė „filologyne“) ir rūko. Staiga nugirsta pro šalį einančią didelę minią žmonių. Minia sustoja. Vienas žmogus prieina prie Remio, pasilenkia ir angliškai paklausia, kaip jam sekasi. „Na, nieko, sėdžiu, va, rūkau…“, – lengvabūdiškai atšauna Tanaka. Žmogus patapšnoja jam per petį ir minia vėl pajuda. Kažkas po kelių minučių Remio paklausia, ar jis žino, kas jį tik ką užkalbino? Tai buvo Dalai Lama.

 8. Keturis kartus ta eilerasti cia perskaiciau. Turbut todel, kad esu naujai nescia mama, susijaudinau. Taip emocingai parasyta, kad pagalvojus apue savo dabar miegancia dukra, pradedu atkratyti zmones mintyse, kuriems leisciau paglostyti jos galva. Visi atrodo netinkami siuo momentu….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s