Mano knygų 100 (dešimt): miego broliai ir seserys

Baigėsi mano miego limitas. Na, ta “batareika”, kur kažkiek važiuoja be miego, bet ateina tokia diena, kai ima ir baigias. Tai mano baigės šiom dienom, nes papraščiausiai išlūžau nepakėlus savo vyturėlio kukulėlio kelimosi su tamsa, o ne su šviesa… Baigės tiek, kad net nebegaliu paskaityt prieš miegą, o tai reiškia, kad skaitymo sustojo, įklimpo į miego liūną ir iš ten žiūri į mane graudžiom ašaringom akim. O dar šalia gulinti knyga ne tokia, kurią galima skaityti pusiau miegant 😦

Atsimenu, kad labai skaitėm šitą knygą visos gimnazistės supuolusios. O mano meilė man, miegalei, vis kartodavo: “Kas myli, tas nemiega”. Deja, tada aš nemyliu. Nieko. Tik miegą, tą stebuklų ir siaubų karalystę. Įdomu, kaip susiskaitytų dabar ši knyga? Einu pažiūrėsiu, gal kas nors pabraukta.

Taip įdomu, knyga jau kvepia senove, na, nebe nauja knyga… O dar tik keturiolika metų praėjo… Pabraukta:

“Dievas yra stipresnis, nes jis myli visas neteisybes po saule.”

“Matyt, čia ir slypi kiekvieno genijaus esmė – tobulai išsakyti tokius dalykus, kurių jis pats nei matė kada nors, nei girdėjo.”

“Kiekviena viltis yra beprasmė. Nė vienam žmogui neturi šauti į galvą susimąstyti apie savo svajų įgyvendinimą. Priešingai, jis privalo suvokti vilties beprotybę. Jeigu jis tai suvokia, gali viltis. Jei žmogus dar gali svajoti, gyvenimas yra prasmingas.”

“Dievas yra piktas vaikas, kuris neturi bambos.”

“Net pati beviltiškiausia meilė lengviau pakeliama nei gyvenimas be jokios meilės.”

Labanakt, žmonės.

|Jūsų žiurkytė|

10 thoughts on “Mano knygų 100 (dešimt): miego broliai ir seserys

 1. ZiurkytL, zinok, ir as uzluzau. Uzmiegu vakarais ziauriai anksti, o siandien beveik puse dienos pramiegojau. Isivaizduoji? O dar dabar darbe tiek ziauriai daug darbo… As tai tikiuosi, kad cia pavasarinis vitaminu trukumas pasireiske. O gal tiesiog senstam, turim maziau jegu ir todel mus cia taip miego traukia?

  Beje, “Miego brolis” man yra viena paciu paciu paciausiu knygu. Mano simruke, tai ji turbut pirmojo penketuko virsuje 🙂

 2. Aš buvau priėjusi ribą, kai tiek pervargusi, kad net miegas nebeteikia jėgų (irgi su mažųjų kėlimusi vos prašvitus) – va tada knygos gelbėjo, būtent tas persikėlimas “į anapus” – nes šalia miego labiausiai trūko atsiribojimo nuo kasdienybės.
  Aplink pradėjau – bet mano gėdai nesu net girdėjusi apie šitą knygą. Pramiegojau matyt 😀 😀 😀

 3. P.S. Labai įdomios citatos – apie Dievo bambą galvoju, nes kažko nesuvokiu (gal konteksto nežinau) – kaip tai būtų galima paaiškinti?
  Paskutinė apie meilę – kai buvau jaunesnė sakydavau, kad geriau jokios meilės, nei bet kokia,o juolab beviltiška, bet dabar apsidairiusi, galvoju, kad tikrai gyvenimas be jokios meilės nykus nykeliausias.

 4. Apie miega nesisakysiu, nes nieko naujo nepasakysiu 🙂
  Sia knyga LYG ir skaiciau. Isivaziudojat, nepamenu! Pavadinimas toks artimas, kad atrodo, laikiau rankose, bet siuzeto nuotrupu ar bent ko nors – neprisimenu. Einu ieskot lentynose…

 5. Sita knyga K.Z.G. su sesute man padovanojo kažkokio gimtadienio proga 🙂 Ant vyniojamo popieriaus užrašė, o knygoje liko įspaustas visam laikui palinkėjimas, susijęs su mano pirma meile 🙂
  Pasigyriau. Bet tikrai labai gera knyga 🙂
  P.S. K.Ž.G., tu nepyksti, kad kartais įsiterpiu į jūsų komentarus, ne? 🙂

 6. KnygeA,

  Tai, aisku, kad nepykstu, kas per klausimas. Visus komemtarius labai mylim.
  O kad dovanojom sita knyga, tai nepamenu. Bet tikriausiai ja esu daug kam dovanojusi, kaip kokia evangeliste- jei jau patiko man, tai ir bruku visiems kitiems 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s