Šiandien radau

tokią knygą: Ruta Sepetys “Between Shades of Grey”. Lietuvių kilmės autorė apie tremtį. Knygos aprašymas toks

Book Description: Lina is just like any other fifteen-year-old Lithuanian girl in 1941. She paints, she draws, she gets crushes on boys. Until one night when Soviet officers barge into her home, tearing her family from the comfortable life they’ve known. Separated from her father, forced onto a crowded and dirty train car, Lina, her mother, and her young brother slowly make their way north, crossing the Arctic Circle, to a work camp in the coldest reaches of Siberia. Here they are forced, under Stalin’s orders, to dig for beets and fight for their lives under the cruelest of conditions.

Lina finds solace in her art, meticulously, and at great risk, documenting events by drawing, hoping these messages will make their way to her father’s prison camp to let him know they are still alive. It is a long and harrowing journey, spanning years and covering 6,500 miles, but it is through incredible strength, love, and hope that Lina ultimately survives.

Knygą pristato autorė

Knygos puslapis čia.

10 thoughts on “Šiandien radau

  1. Įdomu, ar knygoje veikėjos pavardė tikrai Vilkas, nes lietuvoškos pavardės turi kitokias galūnes, o gal yra kitas paaiškinimas. Nors aš ne patriotė, bet va suveikia man tokie dalykai – lietuvių kilmės autorė, lietuvių veikėjai – taip ir norisi pačiūpinėti tokią knygą.

  2. As tai ir noreciau perskaityti, ir bijau ja net i rankas imti. Man vien nuo knygos reklamos filmuko verkti norejosi..apie tokius baisumus skaityti man labai sunku buna.

  3. Taip ir pagalvojau, kad ne lietuvių rinkai 😉 Pažiūrėjau reklamą…manęs tokios senokai nebeveikia, bet knygos vistiek norėčiau,nes siužetų gerų – už kiekvienų namų durų gyvena nuostabiausios istorijas, bet va jas meistriškai aprašyti, išpiešti charakterius, įtikinti – ne kiekvienam rašytojui lemta. Kaip Ishiguro, kaip kad kas čia rašė – nėra kaip papasakoti siužetą, o knyga už širdies griebia. Taigi, reiks paieškoti, kai bumas praeis.

  4. Manęs kažkaip nepaveikia…aišku liūdytojų pasakojimai – gyvas gyvuonis – jie savaime kraupūs, bet pati autorė, tas apsiverkimas pabaigoje, ta muzika, tos nuotraukos atseit rašančios šalia kažkokių žmonių – neįtikina manęs, nors galbūt tai nuoširdžių nuoširdžiausia. Aš gal nurašyčiau viską dažnam užsieniečių paviršutiniškumui. Net nežinau, kaip sakau – geriausia knygą paskaityti – mano sena galva knyga turi kalbėti apie autorių, o ne autorius trimituoti apie knygą, o kai taip atsitinka, tai jau kvepia reklamine propoganda ir tada atstumimas man gaunasi. Nu žodžiu, paskaitysim knygą, bus matyti 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s