Būsimiems/esamiems rašytojams

Vis laukiam laukiam, kol koks mūsų gerietis blogo skaitytojas ims ir parašys knygą, na, gal ir viena kita žiurkė kada nors 🙂 O belaukdami, paskaitykim, ką rašantys žmonės galvoja apie rašymą ir kaip pataria rašyti. Užtikau vienam bloge, spauskit čia.

|skaitanti, ne rašanti|

23 thoughts on “Būsimiems/esamiems rašytojams

 1. Na, tai štai reklama 🙂
  Pasibaigus vasaros atostogoms, toliau tęsia veiklą kūrybinio rašymo dirbtuvės su Laima Vince. Susitikimai vyksta kas savaitę, artimiausias (ir pirmasis šį rudenį) vyks rugsėjo 26d. 18val. Vieta “Būsi trečias” kavinėje, Totorių g. 18. Dirbtuvėse užsiėmimai mokami, 30 lt už kartą. Jei būtų norinčių prisijungti, susisiekite su Elena (aleknaviciene.elena@gmail.com arba 8-611-18008).
  ***
  Reklama baigėsi, galite toliau skaityti knygą 😉

 2. O as esu skaicius, kad jei nori, ka nors parasyti, tai ne noreti reikia, o eiti ir parasyti, nes kitaip niekada neprisiruosi:)))) Man tai pvz labai idomi tema butu, kokios specialybes yra rasytojai. Va Cechovas gydytojas buvo, o eme ir parase, ir kazkaip neblogai jam gavosi:)

 3. Rašytojai ateina iš labai skirtingų profesijų. Tikrai nemažai jų iš medicinos srities – gal kad žmonių likimų daug pamato… Dabar galima baigti rašymo kursus – ir tai yra nuostabu – bet galiausiai rašytojais tampa tie, kurie randa laiko nuolatiniam rašymui ir turi ką pasakyti.

  Beje, nemanyčiau, kad Čechovas taip “ėmė ir parašė”. Dar neaišku, kaip atrodė jo pirmasis kūrinys. Gal visai nekoks 😉

  Su malonumu skaitau ankstyvuosius rašytojų kūrinius, kur daug klaidų, dar nieko labai ypatingo ir originalaus. Gera žinoti, kad ne visiems iš karto gavosi. Kartais net atsitinka taip, kad tiems, kuriems iš pat pradžių lengvai einasi, neužtenka valios tęsti, mokytis. Juos pranoksta ne tokie talentingi, užtat darbštesni rašytojai.

  Gera manyti, kad vėliau rašysiu geriau 😉

  O tą reklamą apie Vincę reiktų toliau paskleisti. Iš kokio ji šaltinio?

 4. Sandra, is tuos kursus lankancio zmogaus saltinio 🙂
  Na, del laiko radimo ir rasymo. Manau, kad reikia noreti ir rasi to laiko, tiesiog atsisesti ir dirbti, nes siaip visada gali pasiteisinti, akd laiko neturi, cia gi lengviausias pasteisinimas. As, va, Giedrei, kai ji pasiule rasyti bloga, irgi sakiau, kad laiko neturiu 🙂 🙂 🙂

 5. bet tai o nėra taip, kad tokie kursai yra tik amatininkų (šiuo atveju – rašytojų) kalvė? puiku, jei žmonės išmoksta rašyti ir rašo…sau, į blogą. bet šiuolaikinės leidybos mastai manęs visai nežavi. nemanau, kad kiekvienas gali būti rašytoju 😡 geru, vertu nukirsto medžio rašytoju

 6. vonioje, as irgi apie tai pagalvoju. man, va idomu, kaip galima ismokt, o jei galima, ar reikia? labai idomu, ka ir kaip ten moko. jei tureciau laiko 🙂 🙂 🙂 nueiciau 🙂

 7. nemanau, kad kas nors gali IŠMOKYTI rašyti (t.y. reikšti savo mintis ir jausmus taip, kad ir kitiems būtų įdomu, naudinga, verta ir t.t. skaityti), tiesiog mokaisi PATS. Tačiau be kažkokios pagalbos, komentarų, konstruktyvios kritikos iš saujelės skaitytojų, nuorodų ir gairių galbūt mokytumeisi lėčiau arba visai nesimokytum, nes kaip ir sakote – galvotum, kad neturi tam laiko. Tačiau, kai pats nusprendi “lankyti kursus” tuo pačiu nusprendi ir įtraukti save į mokymosi procesą, o tuo pačiu ir į nuolatinį rašymą, kas kaip ir minėjo Sandra – labai svarbu, nes norint rašyti geriau, reikia rašyti rašyti rašyti. Tai lyg lengvas savęs privertimo mechanizmas, nors gal ir skamba keistai (juk pats nori rašyti!!!), bet ne retam iš mūsų jo šiek tiek reikia, na, bent jau pradžioje. Galiu pasakyti, kad vasaros atostogos, kai nebuvo dirbtuvių susitikimų rašymo prasme nuėjo šuniui ant uodegos. Nieko neparašiau!!! Mintys kažką rezgė, kažkaip kūrė ir dėliojosi, bet nieko žodžiais nesukūriau, vat tikriausiai pritrūkau to lengvo įsipareigojimo prieš kitus jaunuosius rašytojus 🙂 Ir dar – man šitas mokymasis rašyti kaip savotiška terapija, bent jau pradžioje, nes tenka gerokai pasikapstyti po save, kad iš viso parašyti ką nors.

 8. vonioje, na, užduoda 🙂 Laima Vincė duoda įvairias užduotis, jas ji yra aprašiusi savo knygoje, tad galima ir ten pasiskaityti. O iš tiesų viskas tuo ir paremta – rašymu namuose (ar kam kur patogiau), nes susitikimuose dalinamės savo įspūdžiais, nuomonėm ir kritikom apie tai, ką perskaitėm (ką parašom siunčiam kitiem dalyviam el paštu). vat ir vasarai turėjom labai aiškią užduotį, bet… kiekvienoje klasėje būna ir nepažangių mokinių. šįkart tai aš 🙂
  Patys užsiėmimai vyksta kamerinėj aplinkoj – kavinėj išsirenkam kokį nuošalų kampą, jei yra galimybę – atskirą salytę. Ir kiekvienas skaitom ką parašėm, kiti išsako nuomones, pastebėjimus. Nešamės namo naują užduotį arba koreguojam tą patį pagal gautas reakcijas (žinoma, jei norim). Aišku, nespėjam visi perskaityti ir išgirsti atgalinį ryšį per vieną susitikimą (trukmė apie 2val.), todėl neišeina taip, kad kiekvienam savaitgaliui turi parašyti kokį naują gabalą. Iš tiesų, man patinka, nors turiu pripažinti – man nėra lengva, viduje daug kas verčiasi, mainosi. Kažkaip visada atrodo, kad kiti rašo TAIP, o pats tai nieko ypatingo nesukuri 🙂

 9. Vaida, man atrodo, rasiau gal tavo bloge jau, o gal savo galvoj rasiau tau, kad man toks jausmas, kad jauciasi tavo irasuose ta itaka, kad lankai tuos kursus. na, negaleciau konkreciai pasakyti, kur jauciais, bet jaucias. gal daugiau pagalvosiu, kur jaucias, gal ir suprasiu 🙂 Nu, labai daug cia tau naudos is sito mano parasymo (vartau akis)

 10. nu va. pasigooglinau du autorius, kuriems, mano manymu, ant veido parašyta, kad studijavo creative writing, ir akurat – 100 procentų pataikymas. uždeda visgi kažkokį štampą ant kūrybos.

  galit dabar paspėliot, kas tokie :))

 11. Irvingas ir Picoult 😀

  yra jų rašymo stiliuje tas noras primygtinai nustebinti savo skaitytoją, aišku, priemonės truputį skiriasi, bet galutinis rezultatas panašus gaunasi. Man atrodo, kad kreatyvinininkai nesugebėtų parašyti meditatyvaus, ramaus, į kalbą orientuoto romano, kuriame ne veiksmas, ne jų fantazija būtų svarbu – nes jie mokomi sudominti mases, o ne gauti Nobelius ir Pulicerius.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s