Taip daro princesės ir princai

Mano  kolegė L. tik prieš keletą dienų publikavo įrašą apie gražias knygas ir princeses. Pasirodo, jog viena su kita nesusitarusios mąstėme apie tą patį- princeses. Kai buvau maža, labai mylėjau princeses iš visokių pasakų ir animacinių filmų. Reikia pripažinti, kad pasakų (ir ne tik vaikams), kur princesę išgelbsti princas yra labai daug, tad labai apsidžiaugiau, kai Švedijoje Per Gustavsson išleido knygą “Taip daro princesės” (“Så gör prinsessor”). Vėliau pasirodė dar keletas tos pačios serijos knygų, o neseniai knygynuose atsirado knyga apie princus “Kai princai gaudo drakonus” (När prinsar fångar drakar).

 

Tai kuo gi P.Gustavsson princesės ir princai skiriasi nuo tradicinių? Ogi tuo, kad prieštarauja tradicinėms stereotipinėms  normoms. Šitos princesės gali pasigirti ne tik grožiu, bet ir sugebėjimu gerai valdyti kardą.

Ji gali išgelbėti kaimelį nuo plėšikų, o princą-nuo drakono. Jūs tikriausiai nežinojote, jog princeses tam, kad atsipalaiduotų žaidžia ledo ritulį, o princai moka lyginti savo rūbus ir gali pagaminti labai skanius spagečius.

Man be galo džiugu, kad yra knygų vaikams, kurios nubrėžia daug platesnius galimybių rėmus, nei tą daro tradicinis stereotipinis požiūris.

Oi kaip reikėtų ir vaikams Lietuvoje šiek tiek kitokių princų ir princesių! Jei kuri nors leidykla sugalvotų šias knygas išleisti, pažadu nemokamai jas išversti į lietuvių kalbą. Tiesiog iš idėjos. Tiesiog todėl, jog manau, kad labai svarbu mūsų vaikams parodyti visą pasaulį, visą jo grožį ir visas, o ne tik rožines ar melsvas  galimybes.

K.Ž.G

8 thoughts on “Taip daro princesės ir princai

  1. Apie sita knyga svajoju nuo to laiko, kai apie ja paskaiciau Austejos bloge. Labai laukiam kada kokia nors lietuviska leidykla priims G pasiulyma “is idejos” 🙂

  2. Na jei labai reikia, tai aš gal net galėčiau atsiųsti švediškąsias knygas tiems, kas labai jų pageidautų. O gal reikėtų bloge kokį dovanų dalijimą/konkursą paskelbti, kur prizas būtų bųtent šitos knygos?

    K.Ž.G.

  3. Dekojame uz jusu geruma :))) Pasitelksiu savo kantrybe ir ieskosiu knygynuose su lietuvisku vertimu 🙂 O kad laukti butu lengviau, busiu gera ir gausiu tarpuose svediska paciupineti :D:D

  4. Kokia įdomi knyga! Paieškosiu visagaliame amazon.com 😀 Dėkui!
    (P.S. Mano sūnaus mėgstamiausias užseimimas LYGINTI 😀 😀 – turi savo lentą, lygintuvus kelis, matyt auga naujų laikų princas :D)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s