Mano knygų 100 (trylika, 14, 15, 16): žmogus orkestras

Toks man yra rašytojas Salman Rushdie, kurio visas iki šiol perskaitytas knygas traukiu į savo šimtuką. Na, tikriausiai autoriui reikia būti geru magiškojo realizmo magu, ir aš jau negaliu atsitraukti nuo jo knygų ir būnu didelė autoriaus gerbėja.

Man patinka, kai knygose ne tik skaitai apie herojų gyvenimą, bet ir daug ko išmoksti ir sužinai apie pasaulį. Tokios yra šio rašytojo knygos. Iš jų sužinojau, iš kur Ispanijos bažnyčiose arabiški motyvai, kodėl religine neapykanta verda Pakistanas, ir kas apskritai dedasi pasaulyje besisukančiame apie Indiją. Užburiančios, įžvalgios, turtingos: Paskutinis Mauro atodūsis, Gėda, Vidurnakčio vaikai, Klounas Šalimaras. Savo eilės dar laukia įžymioji/skandalingoji Šėtoniškos eilės ir Dangus po jos kojomis.

Linksmos knygos skaitymo aplinkybės
Net nustebau, kad jau taip seniai skaičiau – prieš beveik vienuolika metų. Neįtikėtina. Todėl nelabai galiu atpasakoti, kas, kur, kada. Bet labiausiai gal įstrigęs tas autoriaus mokėjimas pašiepti, nuvainikuoti dievybes ir sudievintus dalykus, įstrigęs taiklus humoras ir nesuvaldoma fantazija.

Salman Rushdie

Visas knygas skaičiau lietuviškai. Esu turėjusi rankose ir knygą originalo kalba, bet man tikrai ji per daug sudėtinga būtų skaityt ir suprast visas autoriaus vingrybes. Lenkiu galvą prieš beveik visas jo knygas išvertusią Danguolę Žalytę, Laimantą Jonušį (vertė Mauro atodūsį) – vertimas tikrai nekliuvo, įdėta labai daug darbo ir tas tikrai jaučiasi.

|didelė gerbėja|

10 thoughts on “Mano knygų 100 (trylika, 14, 15, 16): žmogus orkestras

 1. Aš esu virgin su Rushdie, bet jis, kaip rašytojas, kaip asmenybė, man labai imponuoja. turiu visas tavo išvardintas knygas (neseniai gyriausi, kad pavyko pigiai pagriebti) 🙂 planuoju pradėti nuo “Vidurnakčio vaikai”. Beje, jis iš tų rašytojų, kurių asmeninis gyvenimas mane labai domina (galbūt dėl to, kad ir yra kuom domėtis). Kaip kokia pletkininkė, seku, kelintą kartą jis išsiskyręs, ar ten jo vaikas, ar ne 😀

 2. Geras, taip seki, o nieko neskaicius 🙂 Idomu. Na, jei patinka Markesas, tai tikimybe, kad patiks Rushdie labai didele. Vienas apie viena zemyna, kitas apie kita 🙂

 3. Beje, as tik vakar suzinojau, kad keturis kartus vedes 🙂 matai, mes atvirksciai- viena skaito, kita pletkavoja 🙂 🙂 🙂 Bet visa jo biografija siaip labai idomu.

 4. Apie kūrybą nei pridėsi, nei atimsi – beveik tobula. Todėl man labai įdomus tas santykis, kad tokia nuostabi kūrybą, tokio mano akimis bjauraus vyriškio rašoma – ta prasme, kad jis man atrodo na toks “vriedno” charakterio (nors nieko apie jį nežinau – čia tik iš paveikslėlio man tokios mintys kyla); tiesa, vieną jo žmoną esu mačiusi – o lia lia pupyčių klano: neapsakomai graži, figūringa, įspūdinga – kiek žinau paliko jį – tą vieną gandų straipsnį ir esu mačiusi.
  Mane domino tas jo pasmerkimas miriop (nuo tos žinios ir ėmiausi jį skaityti)- įdomu ar dar tebegalioja?

 5. Galioja jam tas mirties nuospresnis, o visos jo monos buvo o lia lia tipo 🙂
  Nieko, greit jau būsiu nebe virgin 🙂

 6. As irgi jo neskaiciusi… Na cia turbut todel, kad as nelabai skaitau Rytu autoriu knygas. Man arciau prie sirdies vakarietiskoji literatura (Rushdie, jei gerai atsimenu, viena koja stovi rytuose, o kita-vakaruose), bet dabar tai jau baisiai susidomejau, kai mano kolege ziurkele parase, jog Rushdie turetu patikti tiems, kam patinka G.G. Marquez…

  Salman, here I come!

  Beje, Rushdie lankesi Svedijoje praejusiu metu pabaigoje. Jis kartu su R.Saviano, kuris parase “Gomorra” buvo pakvietsi dalyvauti diskusijoje apie zodzio laisve, kadangi abiems grasinama mirtimi del ju kurybos…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s