Mano knygų 100 (aštuoni): airiškas alkis

Aklas pasimatymas. Taip susitikau su šia knyga kažkuriam oro uoste, kai angliškai skaitytų knygų sąraše buvo dvi knygos, na, gal trys. Tada, kai įžengiau į tą originalo kalbos pasaulį, kuris atrodė toks siaubingai didelis, kad net buvo galima pavėluoti į lėktuvą besirenkant tą pačią pirmą knygą, kurią nusipirksiu angliškai (ojei ojei, kaip brangu atrodė tuo metu, tad reikėjo išsirinkti vieną vienintelę). Koks sėkmingas buvo mano aklas pasimatymas!

Angela’s Ashes – nuostabi knyga, kurioje basom šąlančiom kojom ir tuščiais pilvais laikstai su airių berniuku Limeriko gatvėm. Užburiantis pasakojimas, superinis humoro jausmas – tik jis gali padėti išgyventi neįtikėtino skurdo sąlygomis, ne airiškas dievas ar bažnyčia. Taip gaila, kad Frank McCourt taip vėlai pradėjo rašyti, bet ačiū D, kad pradėjo. Ypatinga knyga. Skaityk originalą, kad pajustum tą aplinką, tą alkį, tą šaltį, tas išdaigas.

Filmas.

|pelenuos|

11 thoughts on “Mano knygų 100 (aštuoni): airiškas alkis

  1. O kaip tau kitos 2 trilogijos dalys ‘Tis (Tataigis) ir Teacher Man (Tamsta mokytojas)?
    Linksmas diedukas buvo, kiek pamenu iš ’07 m. Knygų mugės

  2. Visos jo knygos labai patiko. Tikrai. Bet, kadangi simtuke ribotas vietu skaicius, tai itraukiu tik viena 🙂 Na, arba visa autoriu,kaip vieneta :))

  3. Su šituo tai virgin aš 🙂 pažiūrėdavau jo knygas knygynuose, bet kažkaip vis nepaimdavau 🙂

  4. Va, šita mane nuvylė – visi gyrė, gyrė, o aš nieko labai labai įspūdingo joje neradau. Girdėjau, kad filmas labai geras, bet neprisiruošiu pažiūrėti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s