Agė melagė

“Buvo Agė atgrubnagė, tinginė, rėksnė, melagė…” – šituo eilėraštuku mėgdavau paerzinti savo sesę Agnę, kai prisireikdavo. Šiandien vaikščiodama Vilniaus dienose, pamačiau, kad šitos Kosto Kubilinsko knygutės naujai perleistos po 10 lt. Ankščiau kažkaip nesiryždavau už vieną mokėti dvidešimt litų, tai šiandien pagaliau nupirkau kelias. Na, ir Agę irgi, galvojau, gal pravers kaip auklėjamoji priemonė derintis su mano rėksne princese. Nusipirkom, prisėdom ant suoliuko ir vyras paėmęs tą knygelę ir perskaitė princesei. Raukydamasis. Aš kažkaip galvojau, kad knygelė su gera pabaiga, o ten… Agė nurašoma. Tiesiogine prasme Kubilinskui pritrūko fantazijos vaiką reabilituoti, tai tiesiog užbaigė savo eilėraštį – bloga ta Agė niekas nedraugaukit ir panašiai. Net mano vyrui labai jau neskanu pasidarė, kad jis mane prišnekino nueiti ir iškeisti knygą į kokią kitą – taip ir padarėm, nuėjom ir moteriškės maloniai apkeitė į “Vilkas uodegą prišalo”.

Tikiuosi, kad bent ten bus laiminga pabaiga, na, bent jau pamokanti, ar panašiai, bent jau nenutingėta. O Agės vertėjo nėbeperleisti iš naujo – labai jau pasenusi ji savo tarybine filosofija, vienpusiška ir nieko nepamokanti. Va.

11 thoughts on “Agė melagė

 1. Papasakokit ir apie tą vilką. Tikrai kartais sunku nuspėti, ar tos senosios knygos atitinka šių laikų vaikų auginimo filosofiją.

 2. Dovydai, o as pasistebejau, kad kazkaip visai su naujienomis striuka. Ne tai, kad nieko naujo, bet cia buvo pirmas kartas, kai sau visiskai nieko nenusipirkau. O siaip ten visada buna turgus, tai del to nenustebau.

 3. O man ta vilko knygute nepatiko. Skaiciau kaip tik pries miega kaimynu mergaitei, vargsa vilka ten pabaigoj primusa ar tai kesinasi mustis, o tada tyciojasi del nutrauktos uodegos.. Ot ‘pamokymas’.

 4. “Klasika” apskritai yra žiauroka. Kad ir apie septynis ožiukus arba kokį gaidį, pono dvarą griaunantį. Taigi kovinio filmo scenarijus, kur lavonai kalnais auga. Ir jokio moralo. Tik kraujo klanai.

  1. Na, kaip mano vyras galima sakyti paantrino ‘nuostabiausia’ lietuviska pasaka apie naslaite Elenyte berods, kurios kalatei kojas isukinejo, o pacia sudegino zariju duobej. ka zinau, geraiu ir nesugalvosi.

 5. O! Mums ta Agė labai patinka, daugiausia matyt dėl nuostabaus Kubilinsko eiliavimo – vaikiškai lengvo, kai vaikai kartoja žodžius mintinai, nes bais lengva įsiminti. O dėl pabaigos, tai močiūtė jug jai sako – “surinksiu žaisliukus, matysim kaip čia bus” – aš galvoju, kad nenurašo jos, o duoda laisvės pabaigai, fantazijai – vaikų klausiu – ar pasitaisys Agė? maniškiai abu šventai tiki, kad pasitaisys 😀

 6. anafora, eiliavima taip, bet siaip… del vilko net nezinau, dar neskaiciau. dar nusipirkom varle karaliene ir ledinuka, tikiuosi bent tos bus vykusios.

 7. Man abiejų knygų turinys (o tuo labiau knygos viršelis) labai baisus… :/
  Aš labiau renkuosi skaityti vaikučiui(-aims) prancūzų kalbos knygeles. Nors prancūzų kalbos ir nemoku, bet kūrybiškumui ribų juk nėra. Ane?

 8. Prie “Vilko ir septynių ožiukų” dar pamenu lapas buvo pridėtas su psichologės komentaru, kaip reiktų tą pasaką paaiškinti vaikui. Lyg perskaitęs pasisodintum vaiką ir sakytum: o viską reikia suprasti taip.
  Įdomu, kaip reiktų paaiškinti kokią “Karalienę Gulbę” (ar kažkaip panašiai vadinasi), kur pasileidusi moteriškė palieka savo vaiką, o pati sprunka su buvusiu bernu. Jau nekalbu apie tai, kad prekyba žmonėmis tose klasikinėse paskose – įprastas dalykas.

 9. Sorry, kažkoks nugrybavimas į lankas. Man patinka ir knygelės, ir ypač apipavidalinimas. Jei nesinori žiaurumų – Disney adaptuotas pasakas imkit, nieko nereikės aiškint, viskas sukramtyta ir dar cukraus pudra apibarstyta…:/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s