Ššššššššš… Karalienė skaito. Netrukdykit.

Jau seniai tiek nesijuokiau skaitydama knygą. Ir sunku prisiminti kitą tokią juokingą. Anglijos karalienė (nors knygoje to tiesiai nesakoma, bet visos detalės rodo, kad tai  Elžbieta II) vieną dieną išeina pavedžioti savo šunis, ir dėl jų nepaklusnumo atranda knygų autobusą. Nenorėdama nieko įžeisti, ji pasiskolina vieną knygą   (Yvy Campton Burnett, ir kai sužino, jog šios autorės knyga nėra populiari paklausia: “Why, I wonder. I made her a dame.”), ir vėlau tampa užkietėjusia skaitytoja.

Skaito ji daug ir visur (net važiuodama karietoje ir mojuodama žmonėms), o tai pradeda gerokai erzinti jos dvariškius, kurie niekaip negali suprasti naujosios karalienės aistros. Ir nors daugelyje vietų aš kvatojau ir kankinau aplinkinius garsiai skaitydama juokingąsias knygos ištraukas (“Vyrai (įskaitant ponią Thatcher) norėjo vaidinimo” arba “Arkivyskupas pakratė galvą ir grįžo prie Let´s Dance žiūrėjimo”), manęs neapleido knygoje subtiliai paslėptas liūdesys. Karalienė suvokia, jog ji sensta, jog laiko vis mažėja, ir todėl ji bando perskaityti kuo daugiau, tarsi kabintųsi į tai, kas liko, tarsi bandytų spėti sužinoti ir pajusti tai, ko nespėjo padaryti iki šiol ir kad užgožtų mintis, jog gyventa ne taip, kaip norėta.  Tad tuo pačiu “The Uncommon Reader”  yra knyga apie skaitymo džiaugsmą, apie tai, (nors skamba labai jau  lėkštai) kaip literatūra gali keisti žmonių gyvenimus.

Knyga yra trumputė (manajame leidime- 124 puslapiai), greičiau novelė nei romanas, elegantiškos struktūros, parašyta  žaviai ir su meile savo herojei.

Pirmas sakinys: “At Windsor it was the evening of the state banquet and as the president of France took his place beside Her Majesty, the royal family formed up behind and the procession slowly moved off  and through into the Waterloo Chamber.”

K.Ž.G.

4 thoughts on “Ššššššššš… Karalienė skaito. Netrukdykit.

  1. Gaila, kad negaliu skaityti vairuodama, tiek daug perskaityčiau važiuodama iš Vilniaus i KLP arba tiesiog mieste… Žiurkele, man atrodo, jau lendu į Amazon dar vienos knygos, vargšė mano pusseserė turės man visas partįst…

  2. Galima pasibarti? :)))
    Jau taip smagiai aprašyta šita knyga, kad nagai užnieštėjo iškart užsirezervuoti (Dėkui Dievui už daniškas bibliotekas :))) ir jau kitą dieną ji buvo mano rankose..
    Jūsų dėka dabar skaitau tris knygas – šią skaitau pakeliui į universitetą, ir atgal iš jo, plius pusryčiams – skaitosi, tiesa lėtai, bet ne ką smagiau, ir kaip ta karalienė, ūžiu ausims visiems, kurie nori, ir ne tik, klausyti, kokią nuostabią knygą skaitau 😀

  3. Studentholic,

    Džiugu, kad mano rekomendacija tiko. O būna juk, kad pagaliau prikalbini kokį draugą patikusią knygą perskaityti, ir knyga jam nepatinka. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s