Mano mėgstamiausios knygų vietos. Pirma dalis

Pati mylimiausia biblioteka man- Nidoje.

Dabar ji pavadinta rašytojo V.Miliūno vardu. Nebuvau joje jau daugybę metų, bet užtat vaikystėje tai kiekviena vasarą ten būdavau dažnas svečias. Dabar, kiek žinau, biblioteka persikėlė i naujas patalpas, o seniau ji buvo “Žuvėdros” poilsio namų pirmajame aukšte. Būtent šita biblioteka man tapo bibliotekų standartu. Atsimenu, kaip po vasarinėmis basutėmis girgždėjo grindys, kaip kvepėjo knygos, kaip iš jų byrėdavo smėlis (juk beveik visi poilsiautojai skaitydavo jas prie jūros), kaip skambėjo bibliotekininkės balsas ir kaip atidžiai ji įrašydavo pasiskolintą  knygą i bibliotekos kortelę. Ta mano mylimoji bibliotekininkė tebedirba  ten, “pagooglinusi” net suradau jos vardą – Dalia Greičiutė. Man kažkaip nesisekė su mokyklų bibliotekininkėm- vis pasitaikydavo tokios truputi muštruojančios ir piktokos (“Tu ką tikrai jau perskaitei visas šias knygas, kurias pasiskolinai prieš tris dienas? Netikiu. Papasakok, apie ką jos.”), bet užtat mano vaikystės vasarų bibliotekinkė  atpirkdavo visų kitų bibliotekininkių leptelėjimus.

Kol poilsiaudavome Nidoje eidavau i biblioteką kone kasdien, skaitydavau ir prie jūros ir kavinėse, kai tėvai

Šioje nuotraukoje- Trinity College biblioteka Dubline

gerdavo kavą, o mes su sese valgydavome tuometinius pyragaičius: aš tokį biskvitinį su riebiu sviesto kremu ir kremine gele ant viršaus, o ji- “Grybuką”. Skaičiau lovoje, skaičiau ant suoliuko prie marių, “Audronašoj”, “Vilnelėj”, “Rūtoj”, tad tų vizitų į biblioteką buvo labai daug.

Taip ir liko man iki šios dienos: biblioteka turi kvepti senomis knygomis, bibliotekininkės turi būti mielos, vasaros turi būti labai ilgos, kad spėtum daug knygų perskaityti.

O kuri biblioteka yra tavo mylimiausia?

//Giedrė

9 thoughts on “Mano mėgstamiausios knygų vietos. Pirma dalis

  1. Man Panevėžyje Kniaudiškių gatvėje mažytė, miela, su nedaug knygų ir mielomis bibliotekininkėmis. Beje bibliotekininkė – mano pencijinė svajonė – norėčiau senatvėje dirbti 😀

  2. 😀 (Tik jaučiu niekas nepriims mūsų, teks savo steigti biblioteką, nors jeigu įgyvendinčiau kitą svajonę – turėti savo knygynėlį kaip “You have got message” – tada senatvėje perdaryčiau į biblioteką 😀

  3. Vaikysteje as eidavau i tokia biblioteka uz poros namu, ji buvo pirmame daugiabucio aukste. Nepamenu visai bibliotekininkiu … Miglotai pamenu dirbusia musu mokykloje, ten mes lankem ir knygrisiu bureli 🙂 Rinkdavom laikrascius, juose musdavom dvi skylutes ir risdavom i dideles papkes 🙂 Ir taip pat klijuodavom suplysusias knygas. Net turiu tokia nuotrauka: visos burelio nares (tik mergaites :)) ir bibliotekininke.
    Veliau mano lankomiausia (tik nezinau, ar mylimiausia) biblioteka tapo M.Mazvydo Vilniuje. Ne is didelio noro, o is pacio didziausio reikalo (issinesimui mums reikalingu knygu budavo vos kelios, o pirkti is viso nieko nebuvo, ir viskas buvo anglu kalba,kartais -rusu).
    Beje, kai mokykloje visi eme svarstyti ateities planus, as labai norejau buti bibliotekininke! Tik mane “isdurnino” klasiokes mama, tai paskui svarsciau jau kitus variantus. O namuose turejau tikra biblioteka: visas knygas buvau sudejusi pagal abecele (laikiausi ir antros ir trecios pavardes raides taisykles!), jas surasiusi i atskira sasiuvini, net buvau sugalvojusi sistema, kaip surasti knyga, esancia antroje eileje (uz nugareliu pirmosioms, mat pas mus buvo gilios lentynos)… Oi, nuslopino vaiko talenta :):) Dirbciau dabar knygyne….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s