Praeities galia

Knygos pradžia įtraukė, galvojau, kad vėl mėgausiuosi, kaip ir savo numylėtuoju Chaosu, pavydėsiu sau kiekvieno skaitomo puslapio. Deja. Tokia gera tema, ir kažkaip man ji pasirodė neišvystyta iki galo. Na, nepateisino mano lūkesčių, kurie, savaime suprantama, buvo labai dideli. Atsargiai reikia su tais patikusių knygų autoriais. Gal reikia duoti jiems atsivėpti, pasimiršti (Rushdie – negalioja).

Vėl prie knygos. Knygos herojus sužino, kad jo tėvas buvo visai ne jo tėvas. Tiksliau, kad jis savo tėvo visai nepažinojo, nes js gyveno vieną matomą gyvenimą ir vieną nematomą. Atrodo, rašyk ir rašyk, kaip tai paveikia herojų, aplinkinius žmones, pasaulio suvokimą, bet Veronesi kažkur užbuksuoja, nuklysta nereikšmingais (mano manymu) takeliais ir tos superinės paliestos temos normaliai neišvysto. Man taip gaila gaila gaila. Ir aš tikiuosi, kad aš klystu klystu klystu ir dar džiaugiuosi, kad man Ramus chaosas pirmasis pateko į rankas, nes po šitos knygos tikrai nebūčiau ryžusis dar vienai Veronesi knygai. O dabar tik norisi parašyti: “Brangieji, apie Veronesi arba gerai, arba nieko”. Tai aš – nieko. Šį kartą. Bet vis tiek labai tikiuosi, kad tai nebus paskutinė mano pažintis su autorium.

|atsidūstu|

2 thoughts on “Praeities galia

  1. O man kaip tik įspūdį darė tai, kad autorius taip nesureikšmina šio, atrodytų, sukrečiančio atradimo – apie 2 tėvo gyvenimus. Ar ne taip gyvenime būna – kažkas labai sukrečia, o paskui kažkaip… sukasdieniškėja, apsipranti ir susitaikai. Ir nei knaisiotis nesinori, nei galvoti apie tai. Yra taip, buvo toks dalykas praeity, ir viskas.
    Savo ruožtu noriu atkreipti dėmesį į viršelį: tai yra būtent tas vaizdas, kurį “Praeities galios” veikėjas matė iš savo buto terasos. Grožis, iš tiesų…

  2. Jurgita, kaip pamatysi is posto nr 2, as vis dar kankinuosi ir virskinu sita knyga. tikrai. nes galvoju, gal kazko nesupratau, kas nors ne taip. Man atskiros knygos dalys tikrai patiko, bet as kazkaip nepagaunu kygos visumos, man kazkaip jinai nesusiklijavus, tas tevo draugelio paveikslas toks kazkos per daug neitiketinas. va ir virskinu kankinuosi. bet, faktas, kad tai nera kokia blogiausia mano skaityta knyga, tikrai ne, tik gal daugiau tikejaus po Chaoso, bet cia jau kartojuos, tai ir baigsiu 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s