Kaip pasakoj

Ar yra knyga, į kurią norėtum nusikelti? O gal tiesiog įsikraustyti ten su visa manta, su pasoginiais patalynės komplektais, sidabriniais šaukšteliais, senais laiškais ir visais kitais būtinais daiktais.

Aš pati kažkaip niekaip nesugalvoju, kurioje suaugusiškoje knygoje norėčiau gyventi. “Daktaras Živago”? Oi, ne, per šalta, o dar ir ta revoliucija… Į Š.Bronte “Džeinę Eir”? Skamba gana viliojančiai, tik tas tas misteris Ročesteris jau užimtas…Tikrai ne į A.Rice “Interviu su vampyru”, nes naktį po to, kai ją nusipirkau (tik nusipirkau, nebuvau net atsivertusi) sapnavau košmarus apie tai, kaip vampyrai kontroliuoja žmoniją, ir kaip tenka nuo jų bėgti į … Kanadą.Na gerai pagalvojus tai gal norėčiau pagyventi J.Austen romanuose, nors įtariu, kad mane greitai iš ten išmestų dėl mano feministinių pažiūrų.

Vilniečiai gali džiaugtis, kad beveik gyvena K.Sabaliauskaitės knygoje “Silva rerum”, o londoniečiai gali apsimesti gyvennatys O.Wilde knygoje “Doriano Grėjaus portretas”, V.Woolf romane “Mrs Dalloway” arba N.Hornby “High Fidelity”.

O aš prieš porą dienų pakeliavau po S.Lagerlöf  “Stebuklingąsias Nilso keliones”  (tiksliau vieną knygos skyrių). Pačią knygą esu skaičiusi berods ketvirtoje klasėje ir prisipažįstu, jog ji man nelabai patiko. Tiesiog per daug aprašymų, per daug vietų, kurių net įsivaizduoti negalėjau (nors dabar jose gyvenu, dirbu, lankausi, po jas keliauju). Antra vertus, labai suprantu save ketvirtokę, nes juk knyga parašyta kaip geografijos vadovėlis.

Taigi. Ar pamenat, kai Nilsas viename mieste (Karlskronoje) nelabai pagarbiai atsiliepia apie vieną skulptūrą, kuri, kaip vėliau pasirodo, atgyja naktimis ir yra Švedijos karalius Karlas XI? Įsižeidęs karalius bando sugauti Nilsą, kuris bėgdamas Karlskronos akmenimis išgrįstomis gatvėmis (batai su kulniukais tose gatvėse yra tikra dievo bausmė- blogo autorės, o ne Selmos Lagerlöf pastaba), kol sutinka kitą gyvą, bet medinę skulptūrą – Rosenbom’ą, kuris paslepia Nilsą po savo kepure ir taip išgelbsti nuo karališkojo pykčio.

O dabar visi persikeliam tiesiai į pasaką… Viens du trys!

Nilsas Holgerssonas

Prie skulptūrėlės Nilsui kabo šita lentelė

O čia- karalius Karl XI, kurį labai suerzino Nilso nepagarba jam
Rosenbom'as- pakėlus jo kepurę galima įmesti pinigėlį. Kasmet gegužės mėnesį visi miesto abiturientai susirenka prie šitos skulptūros ir įmeta po vieną kroną, kuri buvo nukalta jų gimimo metais

Į kurią knygą norėtumėt nukeliauti?

K.Ž.G

11 thoughts on “Kaip pasakoj

  1. Aš irgi nesupratau kuriam mieste, ten net viena lentelė su lietuvišku užrašu, bet juk čia kažkoks miestas Švedijoj?

  2. Karlskronoje (miestas pietrytineje Svedijoje), o lentele su uzrasu yra keliomis kalbomis, viena ju ir lietuviskai

  3. Kokia graži ta statūlėlė su Nilsu 🙂 Ir džiugu, kad net lietuviškas aprašymas yra 🙂

  4. Aš tai norėčiau į Maskvą prie Patriarcho tvenkinių iš “Meistro ir Margaritos”…

  5. Gal ir būtų baisu, bet turbūt priminčiau sau Kirkegoro priesaką “Tikėk ir nedrebėk”. Ai, bet labai jau filosofiškai čia aš antrą vasaros dieną nusiteikusi…Bet tikrai, kai tik labai karšta, man vis “Meistras ir Margarita” galvoj.

  6. Karlskronoje yra net Klaipėdos aikštė:) Mačiau visas statulas, minėtas Nilso kelionėse. Vaikystėje net neįsivaizdavau, kad jos iš tikro egzistuoja:) O dėl persikėlimo – norėčiau į Skandinaviją.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s