Albumai

Albumų paskirtis šiam pasauly man yra mįslė. Tokios didelės gražios ir brangios knygos, kurios dažniausiai niekada nevartomos ir tik gražiai surikiuotos (arba negražiai, nes paprastai niekur netelpa) ramsto namų sienas. Aš irgi turiu tokių namuose, ir daugelio jų net nesu pervertusi, o kokioj knygų mugėj ar knygyne mano rankos vis tiek prie jų tiesias, kaip prie kokio išminties ir grožio šaltinio. Atsimenu vieną tokį dailės albumą vartydavome su pusbroliais kaime, kai lydavo ir negalėdavom trintis lauke. Bet vartydavome ne meno, o anatomijos pažinimo tikslais 🙂 Na, kad ir tokia paskirtis.

Albumas – gera dovana? Dažna tikriausiai. Esu girdėjus, kad albumai dažnai keliauja iš vienų namų į kitus, kaip dovana (visada gali perdavonoti, juk niekas vis tiek nevarto- knygas visada kaip nauja), kol galiausiai pasiekia kokį pirminį dovanotoją, kuris dar ir savo ranka užrašytą sveikinimo atvirutę knygos viduryje aptinka :).

Taigi, atskleiskite man, kokia albumų paskirtis, ar turit namie albumų, ar žiūrit juos, ar vartot, ar gėritės, ar yra tokių, kuriuos labai labai norėtumėte įsigyti, ar esate peržiūrėję “Neregėtą Lietuvą”? O gal net gavę dovanų ar padovanoję?

Tiesa, besukdama galvą aš vis dėlto sugalvojau, ką veiksiu su savo albumais. Vartysiu su kukuliais. Bus didelė nauda ir man, ir albumams, ir kukuliams, juk ten tiek visko, ką galima su mažais kukuliukais apšnekėti ir aptarti! Tiek spalvų, tiek veiksmo, tiek lobių! O gal jums gaila duoti albumą vaikui? Gi suplėšys, pripieš, prikleckins ir nučiupinės? Geriau tegul ramsto namus, o gal kam padovanosit, kai ateis laikas?  🙂

/sukanti galvą trečiadieniais?

14 thoughts on “Albumai

 1. K.Ž. – lygiai tą patį albumą dabar su saviškiais mažiais vartau 😀 !!!! Beje patys issitraukė, aš nepagalvojau, kad juos domina.
  Turiu keletą albumų – keturis – visi man l.brangūs, vartomi maždaug kas pusmetį po kartą, visi dovanoti brangių žmonių – Gulbinaites “Akimirkos” (apie mano slaptą meilę – baletą :), Savicko tapybos darbų – dovana, baigus dailės mokyklą, Gėlės tarp gėlių 😀 😀 man brangus tuo, kad autorius užrašė ant jo savo kūrybos eilėrastuką kai skaitė paskaitą ir minėta Dailė (irgi dovana) 🙂 Man albumai patinka ir tinka – ypač tapybos, grafikos, architektūros, baleto, šokio.

 2. Anafora, neitiketina! Man irgi baletas-jega.o i baleto nuotraukas valandu valandas galiu spoksot

 3. Albumų paskirtis yra – būti gražiais. O kokia grožio paskirtis? teikti estetinį malonumą, nu. taigi albumų turiu, vartau gal kartą metuose, bet tada, kai to malonumo labai prisireikia. Ir norėčiau turėti jų DAUG. dailės ir architektūros, ne gamtos vaizdų.

 4. Mano zmogus – albumu maniakas. Turim visa kruva. Varto daznai, perskaito visas antrastes ir aprasymus. Liga ne kitaip 🙂 Brangi liga, beje (bet buna ir brangesniu!)

  Ir Neregeta Lietuva turim.

 5. Jurgita dar parasysiu apie albumus, kuriuos ziuriu periodiskai ir megstu baisiai. Tik reik i vln reik grizt

 6. Is tikro tai lab noreciau ramiai atsisest ir perverst neregeta lietuva, bet pati neturiu,o sveciuos kazkaip nepatogu sulist i knyga kokiai valandai.ir dar labiau noreciau gyvai viska pamatyt,nes taip grazu.albumai zadina mano nepasotinama nora keliaut ir ziuret akis isputus.kai turesiu nauju lentynu kada nors nusipirksiu nl.

 7. Man tai patinka kai musu sveciai i albumus ilenda :)) Maniskis vis atkisa koki nauja, nori – nenori, bent pavartyk! 😀

 8. Noreciau i tokius svecius 🙂 kai vaziuosiu pas kzg tai reikes visa diena rezervuot spoksojimui i lentynas

 9. o as abejinga jiems. nu grazu, bet uztat nefunkcionalu. romana perskaitai – gauni bent kazka, emociju patiri (nuo ziauriai patinka iki ziauriai nepatinka), minciu sukelia (tiek teigiamu, tiek neigiamu), galu gale laika praleidi (gerai ar blogai – jau kiekvieno asmeninis reikalas). perskaicius iskeiti i nauja, ir vel apturi atradimo dziaugsma. o albumas – vienu prisedimu neperskaitysi, grazus bjaurybe, atiduot/parduot/keist gaila, o namuose tik dulkes kaupia…

 10. Albumu neturiu. Tiesa, yra vienas – Ciurlionio tapyba. Mamai bendradarbes dovanojo, labai seniai, gimtadienio proga. Guli lentynoje. Nemegsti albumu. Uztenka knygu, geru, bet jos perskaitomos ir..viskas.. Antra karta neskaitau. Labai norisi duoti paskaityti draugems, bendradarbems.. Deja..Viena skaite kelias knygas, o siaip – nelabai . TOKIAS knygas, kurias turiu as, mazai kas skaito….Bet jos labai geros, tik daugumai per rimtos..Joooooo…..:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s