Sekite paskui baltąjį triušį!

1832 ųjų sausio 27ą dieną gimė Lewis Carroll. Tas pats, kuris parašė “Alisą stebuklų šalyje ir veidrodžių karalystėje”.

Prieš keletą metų man užėjo TOKIA Alisos manija, kad net sunku pačiai suprasti. Tiesiog Alisa Stebuklų šalyje yra puiki metafora mano pirmiesiems metams doktorantūroj: viskas atrodė keista,retas sugebėjo man paaiškinti kai kurias nesuprantamas taisykles, ir daugelis įvykių ir žmonių atrodė tarsi iš stebuklų pasaulio. Garbės žodis, vienas profesorius buvo tikra Češyro katino kopija, o kolega doktorantas- baltasis triušis – toks visada tik pro šalį prabėgantis (“Neturiu laiko su jumis kalbėtis- RAŠAU DISERTACIJĄ”),  “pasikėlęs” ir bandantis sudaryti labai svarbaus triušio… , oi atleiskite, doktoranto įspūdį.

Mano darbo kabinete kabo paveikslas vaizduojantis Alisą bandančią atidaryti mažas duris, mano kompiuteris yra pavadintas “Wonderland”, namuose yra net keletas knygos leidimų, o į vieną konferencijai rašytą mokslinį straipsnį esu įrašiusi L.Carroll knygos citatą. Tiesiog man ta knyga pasidarė labai svarbi, nes ji primena man vieną labai svarbų dalyką, kurį visiems būtina prisiminti. Tuoj pasakysiu kokį.

Ar prisimenat pirmąjį skyrių? Alisa nuobodžiauja, nes knyga neįdomi, be paveikslėlių. Ir staiga ji pamato triušį, vilkintį liemenę, o liemenės kišenėje nešiojantį laikrodį ir dejuojantį “Oh dear! Oh dear! I shall be too late!”. Alisa nustemba. Triušis su laikrodžiu? Su kišene? Ir beprotiško smalsumo vedama seka paskui triušį.

Štai būtent todėl ir kabinu paveikslus iš knygos darbo kabinete, todėl ir skaitau knygą eilinį kartą- kad prisiminčiau, jog reikia smalsauti, jog reikia pastebėti keistus dalykus, jog tiesiog negalima pro akis praleisti kalbančių baltų triušių, jog nepriprasčiau prie stebuklų ir nemanyčiau, jog triušių liemenės su kišene ir laikrodžiai yra paprastas dalykas.

Jog nepamirščiau, jog reikia sekti paskui baltąjį triušį.

O tikroji Alisa man – ta iš J.Tenniel (jis iliustravo pirmąjį leidimą) iliustracijų, o ne iš Disney filmo. Na dar ir tarybinių laikų animacinio filmuko Alisa man visai nieko. Ar prisimenat?

O dabar aš labai laukiu kovo, nes tada – Tim Burton (to paties, kuris režísavo “Edvardą žirkliarankį” , “Big Fish” ir kt. filmus) režisuoto filmo “Alisa Stebuklų šalyje” premjera. Vaidina Johnny Depp, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter ir Alan Rickman. Ekranizacijos anonsą galima pamatyti čia.

Aš vos tik jį pažiūriu, iškart užsinoriu ryškiaspalvių karamelių (po vieną už kiekvieno skruosto) ir cukraus vatos debesies.

K.Ž.G.

8 thoughts on “Sekite paskui baltąjį triušį!

  1. Žiurkele, anonsas super! O telepatija toliau veikia!neitiketina! Nes siandien kaip tik spek kokia knyga ciupinejau, kurios nesu skaicius!!! Alisa! Tiesa, butent tarybinis multikas man laaabai nepatiko ir ilamatmuse nora skaitytsita istorija. bet filmolabai lauksiu kartu su tavim!

  2. O, aš irgi laukiu filmo! Beje, vėl peršu “Mint Vinetu”, bet ten yra baisiai senas Alisos leidimas su originaliomis iliustracijos + įvairiais paaiškinimais, ką gi reiškia naudojami vaizdiniai, kaip jie susiję su laikmečiu ir t.t. Žiauriai įdomu (deja, knyga neparduodama, skirta tik pavartymui prie arbatos puodelio). O jei knygynėlyje užsimanysite “kur karaliai pėsti vaikšto”, ten irgi sutiksite Alisos herojus 😉

  3. šito filmo ir aš laukiu, labai labai, laikau gautą dovanų kuponą i kiną nuo rugsėjo net tam reikalui :)))

    O dar yra sukurtas Alice (2009), TV versija, Sci-Fi žanras 😉

    1. Mes paziurejom TV versija, gana idomi interpretacija. Tiesa pirmoji dalis buvon gerokai idomesne uz antraja…

  4. Ši knyga yra visų psichologinių sutrikimų darinys 🙂 Ją analizuoti iš psichologinės pusės labai įdomu ir naudinga 🙂 Laukiu filmo ir aš 🙂

  5. Nu pats geriausias straipsnelis :)Super. Įkvėpė! Tikiuosi, kada nors savo vaikams taip protingai perduoti – kad viena teta sakė, jog “svarbu nepražiopsoti triušių su laikrodžiais ir kišenėmis” 😀 DĖKUI!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s