Linksmai apie žodynus

Šiandien rekomenduoju šitą trumpą Erin McKean paskaitą apie tai tradicinio žodyno transformaciją.

Man kažkaip užstrigo tas jos pasakymas, kad žodynai žmonėms nusukelia labai šiltų jausmų. Prisimenu savuosius anglų kalbos žodynus, kurie buvo labai stori, lapai iš jų krito, bet kvepėjo jie labai skaniai ir popieriaus šiurkštoka tekstūra maloniai kuteno pirštą, kai jį vedžiojau žemyn ieškodama reikalingo žodžio. Žodyno- knygos  nenaudojau jau kokius 5 metus (o gal dar daugiau?), daug patogiau  ir greičiau išverčiu viska interneto pagalba. Juo labiau, kad ir prireikia tų žodžių labiausiai, kai esu prie kompiuterio užsiėmusi darbo reikalais.

Ar prismenat seriala “Felicity”? Tai jame, pamenu, veikėjai atsiversdavo būtent žodyną-knygą ir skaitydavo žodžius, kad pagautų įkvėpimas. Tiesiog atsiverčia ir skaito žodžius, kol kuris nors jų užkliūva sąmonėje ir sukelia minčių seką.

K.Ž.G.

3 thoughts on “Linksmai apie žodynus

  1. Kaip keista, niekad apie tai negalvojau, bet mano lygiai tokie patys jausmai apie zodynus! Visada is salies atrodydavo kaip saltos knygos, bet va anglu kalbos zodyna naudojau sena, sena,mamos laiku palikimas 🙂 Ir nors kvapo ispudingo nebuvo, bet labai megdavau zodzius skaitineti, ir visada stebedavaus, kad tiek daug zodziu prikurta is vienos raides…

  2. Jurga eks Z,

    Butent! Vienas mano zodynas buvo paveldetas is mamos, o kitas- is giminaicio is tecio puses. Ir vertingi tie ´zodynai buvo, kad ojojojojoj

    K.Z.G

  3. mane zodynai veza. galiu atsisest ir skaityt 🙂 Dar patinka visokie Thesaurus, Idioms ir tt. Senas anglu kalbos zodynas mane “nukilindavo”, nes buvp sudetas i dvi knygas! Nu, ir kas tokia nesamone galejo sugalvoti!!! Baisiai pykdavau, kai reikedavo koki teksta issiverst!!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s