Prezidento žmona

Didžiajai daliai savo draugų ir pažįstamų jau išzyziau ausis rekomenduodama C.Sittenfeld knygą “American Wife”, tai dabar pabandysiu suformuluoti raštu, kuo gi ši knyga man taip patiko.

Visų pirma mane suintrigavo tai, kad knyga rašyta remiantis Laura Bush (JAV prezidento G.W.Bush žmonos)gyvenimo faktais. Šiaip nesu didelė biografijų mėgėja, bet ši knyga tik remiasi tam tikrais faktai iš jos gyvenimo (pvz., autoavarijoje dėl jos kaltės žuvo jos 17metis klasiokas) , tačiau tuo pačiu yra daug daugiau nei gyvenimo aprašymas.

Romano herojė Alice užauga liberalioje šeimoje, dirba bibliotekoje ir būdama 27 metų sutinka Charles Blackwell, priklausantį žinomai ir įtakingai giminei. Jos vyras- gana kvailokas, tačiau turintis humoro jausmą, išvaizdus, turtingas, geras meilužis, žadantis visada mylėti Alice. Žinoma, viskas nėra taip nuostabu ir gražu kaip pasakoje: Alice gelbsti savo vyrą nuo alkoholizmo, jis sunkiai randa sau vietą gyvenime (jo paties šeima sukelia jam gana daug kompleksų), jo neigiamos sąvybės nedingsta, o , atvirkščiai, pasidaro labiau matomos ir t.t. Kadangi knyga remiasi L.Bush gyvenimo faktais nuo pat pradžios aišku, kaip knyga baigsis: rinkimai, Baltieji rūmai, JAV karai Afganistane ir Irake, ir gal būtent todėl knygoje svarbiausia ne veiksmas, ne įvykiai, o vidinis Alice Blackwell pasaulis, jos mintys ir jos požiūris.

C.Sittenfeld pasakojimo maniera yra rami ir leidžia stebėti gyvenimą, jį analizuoti, o ne vien “varnele pažymėti” biografinius faktus.  Įdomu ir tai, kad dideli pasauliniai įvykiai kaip antai J.F. Kennedy nužudymas ar Elvis Presley mirtis paminimi probrėkšmiais, tarsi tik priminti skaitytojui Alice gyvenimo laiką ir kontekstą, tačiau vėliau jos gyvenimas (o tiksliau jos vyro prezidento sprendimai) turės įtakos pasauliui.

Kai perskaičiau “American Wife”, buvo liūdna, kad knyga pasibaigė, tai aš dar nenorėdama skirti su Alice/Laura internete paskaitinėjau apie Laura Bush ir buvau nustebinta, kaip daugelis žmonių jos nekentė už jos vyro veiksmus ir pažiūras. Knyga “American Wife” klausia: Jei aš myliu paviršutinišką, fanatišką ir kvailą žmogų, ar tai reiškia, jog mano meilė jam yra smerktina? Ar tai reiškia, jog ir aš esu paviršutiniška? Ar įmanoma mylėti žmogų, kurio požiūris į pasaulį ir vertybės kardinaliai skiriasi nuo manųjų?

Mano akimis,  C.Sittenfeldt sukūrė tikrai solidų ir gražų moters portretą.

Amazon.com galima nemokamai paskaityti kai kurias knygos dalis. Rekomenduoju

Pabaigai dvi (tikrosios, o ne išgalvotos ) Laura Bush citatos: “I would never do anything to undermine my husband’s point of view. ” ir “We always get up about 5:30, and George gets up and goes in and gets the coffee and brings it to me, and that’s been our ritual since we got married. And we read the newspapers in bed and drink coffee for about an hour probably, read our briefing papers. ”

//Knygų žiurkelė G

11 thoughts on “Prezidento žmona

  1. Labai spontaniškai (nepakaltinama…)nusipirkau American wife, prieš kelias dienas parėjo, paskaičiau tik pirmą psl. bet taaaaaip įtraukė, kad vos atsiplėšiau 😀 reik pirma pabaigti skaitomą 🙂 Tikiuos, kad visa knyga tokia įsiurbianti bus 🙂

  2. Patiko! Labai labai labai! Skaiciau nezinodama, kad apie Laura Bush ir man Charlis taip visai patiko, kol nesuvokiau, kad cia GB.. kuris svelniai tariant man veee :)) Bet knyga nuostabi! Kiekviena dalis itraukia ir nepaleidzia.

    1. Ziu, tau butinai reikia ta linka paskaityt, kur KZG idejo, ten autore raso, kodel jai taim imponuoja LB. O jos vyras man irgi fee. Manes knyga laukia, bet po tavo tokio entuziazmo, jetaus, vel baisiai noriu perskaityt, bet turiu bibliotekines dabar skaityt, o skaityt svelniai tariant ner kada… 😦 😦 😦

  3. Ziu, tu negali isvaizduoti,kaip dziaugiuosi, kad patiko! Visada truputi baisu, kai prirekomenduoji knyga, o jei nepatiks?

    Man irgi visos dalys patiko. Pritariu tau del Charlie, jis nera toks nesimpatiskas kaip GB. Ir man labai patiko tai, kad knyga parodo, jog net jei mes ir susituokiame, esame du zmones su skirtingomis pasauleziuromis, su skirtingomis mintimis.

  4. Aš vis grįžtu prie šitos autorės, kažką noriu dar griebti, bet nežinau ką, man labai labai Wife patiko, net baisu nusivilti su kitomis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s