Politika

Ateinantį savaitgalį Švedijoje bus rinkimai. Ausys išūžtos nuo tų rinkiminių kalbų, jei atvirai, tai man jau gerokai pabodo. Socialdemokratų partijos vadovė net knygą “Galimybių šalis” išleido (Vartau akis ir dėl pavadinimo, ir dėl pačio fakto).

Ta proga siūlau su politika vienaip ar kitaip susijusių knygų sąrašą. Gal turit kokių nors į domių parekomenduoti?

Pirmoji sąraše prieš daug metų skaityta J.Gould “Vodka, ašaros ir Lenino angelas”. Goul pasakoja, kaip ji 1992-1994 metais gyveno Rusijoje, kaip lankėsi buvusiose sovietinėse respublikose, koks gyvenimas virė tuometinėjė Maskvoje, pilnoje mafijozų ir naujųjų rusų, kaip ji susitiko Žirinovskį ir apie tai, kas iš tikrųjų vyko Čečėnijoje. (Knyga išversta į lietuvių kalbą)

Šiek tiek politinės klasikos… N.Machiavelli “Valdovas”

G.G.Marquez “Patriarcho ruduo” (jokia kita knyga nesukėlė man tokio pasibjaurėjimo pagrindiniu herojumi. Skaičiau ir garsiai sakiau “Mirk tu, senas diktatoriau! Nu kada gi tu pagaliau nusibaigsi?”)

Gal kas jau skaitėt B.Obama knygą?

O V.Adamkaus knygą pavarčiau tėvų namuose, bet dar nesusigundžiau…

K.Ž.G

3 thoughts on “Politika

  1. Buvau susigundziusi paimti i rankas Hilary Clinton autobiografija, kuri isleista lietuviskai ir is jos puse namo butu galima suresti – tokio storio plyta. Bet nusviedizau nieko nesuzeisdama i sali, nes jau tokia baisuokliska. Visi skyriai baigiasi mazdaug taip:” is sio ivykio as labai pasimokiau ir tai man padejo tapti nuostabiu zmogumi. del to as myliu amerika”. na, kazkas panasaus. kaip ji nesupranta, kad zmonems neidomu skaityti, kokia gera pioniere ji nebuvo 🙂 O jei neidomu skaityti, tai kam rasyti. Vienu zodziu, vaikuciai, as jums pavyzdys ir gyvenimo kelias. kaip sako Allende, is geru zmoniu idomiu knygops heroju nepadarysi. turi buti koks suskis, niekadejas baisuoklis despotas. va taip

  2. na gal jau outdated… yra naujesniu ir aktualesniu knygu turbut. Bet knyga nebloga, ir juokiausi ir pasibaisejsi verkiau

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s