Knygos už vairo

Kaip tik dabar žiūriu programą “Hej litteraturen!” per švedišką valstybinį TV kanalą ir, pamačiusi vieną pasakojimą, tiesiog turėjau paspausti “Pause” mygtuką ir parašyti trumpai apie tai bloge.

Programoje kalbama apie tai, kaip literatūra tam tikrais laikais pasiekdavo vis naujas skaitytojų grupes.

Kaip pavyzdį parodė tolimųjų reisų vairuotojus, kurie yra dideli audioknygų vartotojai.

Pasirodo, jog Švedijoje egzistuoja net vienuolika pakelės bibliotekų, įsikūrusių pakelės užeigose. Ir net kai kurios krovinių pervežimo įmonės turi savas bibliotekas darbuotojams.

Vienas vairuotojas pasakojo, kad jis visiems savo kolegoms rekomendavo perskaityti/pasiklausyti L.Weisberger “Velnias dėvi Pradą”.

Įsivaizduokit: Įlipi į autobusą “Vilnius-Klaipėda”, atsisėdi netoli vairuotojo, pasiruoši klausytis dainuškų per radiją, o staiga pasigirsta: “Pirma knyga. Pirmas skyrius. Aleksejus Fiodorovičius Karamazovas buvo mūsų apskrities dvarininko Fiodoro Pavlovičiaus Karamazovo trečiasis sūnus…”

K.Ž.G

 

9 thoughts on “Knygos už vairo

  1. kaip noreciau, kad taip butu! Pati esu klausius keleta negroziniu audioknygu ir keleta groziniu. Labai pravercia vaziuojant autostrada. Dabar tai vaziuojant nelabai galiu klausyt kokiu knygu, nes galiorka reikalauja uzdet “peliuku mokyka (cia nesuklydau)” is tele bim bam 🙂 Gal kas galit parekomenduot, kur vilniuje yra audioknygu biblioteka?

  2. Švedijoj knygos skaitovui (dažniausiai aktoriui ar aktorei) mokama apie 100 kronų už puslapį. Tai už 350 puslapių knygą mokama maždaug 35.000 kronų (neblogas mėnesinis atlyginimas tarkim programuotojui).

    Ar Lietuvoj yra daug audio knygų lietuviškai?

  3. Audio knygų yra nemažai sukaupta Lietuvos aklųjų bibliotekos fonduose, ten įskaitytos pagrindinės lietuvių autorių knygos, taip pat nemaža užsienio autorių tekstų.

  4. Zinoma, kai darbas diktuoja toki gyvenimo buda, nieko nepadarysi – gerai bent taip knyga “perskaityti”. Taciau as bandziau ir taip, ir per kindle elektronines knygas skaityti… Na negavsu tokio malonumo, nors tu bulka man duok. Popierine knyga rankose yra popierine knyga rankose. Gal ne man toks dalykas…

  5. labai geras postas. Būtų smagu, kad ir mūsų vairuotojai audioknygų klausytųsi, bet gal ne Brolių Karamazovų… Ko nors ne tokio liguisto. Antra vertus, įsivaizdavau, kaip kokį trilerį beklausant, vairuotojas sėdi sėdi, ausis ištempęs, ir nepajunta, kaip posūkį pravažiuoja 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s