Kelias

Galiu sakyti, kad morališkai jau buvau paruošta šitai knygai, todėl nesąmoningai, o gal ir sąmoningai galvoje buvo įjungtas neįsijautimo mygtukas. Kad nereiktų bijoti šaltų savo kojų, šlepsenimo ar žingsnių, ar tolumoje rūkstančių dūmų. Tikriausiai visiškai stengiuosi išvengti susidūrimo su tokiomis apokaliptinėmis nuotaikomis ir mintimis, nes jos iš tikro yra siaubingai baisios. Todėl net nenoriu per daug apie jas galvoti. Tikrai. Aš net bijau tokių rašytojų fantazijų, nes pasaulyje ir taip užtektinai yra baisumų, visai šalia mūsų, ir man visai nesinori dar baisiau. Va, dėl to ir buvo įjungtas tas mygtukas. Tikriausiai sąmoningai?…

Skaitydama visą laiką galvojau: what would I do what would I do what would I do. Nes nežinau,  tikrai nežinau, ką aš daryčiau tokiose ribinėse situacijose. Ir nors šiaip esu optimistė, tikriausiai mano optimizmas kabinasi už minties, kad vis tiek bus geriau, čia tik laikinas blogumas. O knygoje… Na, visą laiką baisu, blogai, pilka, šalta, alkana, klaiku matyti savo vystanį vaiką, galvoti, kaip reiktų jį nužudyti savo rankom, kad jam netektų patikrti dar didesnių kančių, nei dabar. Ir nėra jokio laikmačio, bausmės atlikimo laiko (kaip, pvz., pas Solženicyną), kad galėtum pasakyti, kad dabar reikia pakentėti, nes rytoj, už metų viskas baigsis, užaugs žolė, pražys medžiai, nebebus tos klaikios pelenų spalvos ir kvapo, ir mes atsitiesim, viską pradėsim iš naujo, laikykimės tos minties.

What would I do? What would you do?

‘pilka’

7 thoughts on “Kelias

  1. Na tu ir drasi. Siandien knygyne ja palaikiau rankose, dar pasiuliau savo K. ja paskaityti. Tai jis pasake “Maciau filmo anaonsa. Ne aciu”.

    Bet saunuole, kad tu isidrasinai.

  2. Vaida, zmones sako, kad paziureje filma pora dieju vaiksto it maisu trenkti, taip juos paveikia. Ar ir tau taip buvo?

    1. Na, taip blogai nebuvo, bet kol žiūrėjau, tai buvau visai išjungta. Net nežinau kas vyko aplinkui, kokia poza žiūrėjau tą filmą. Vaizdai gal ir nėra tokie baisūs, bet pats suvokimas ir įsivaizdavimas, kaip tai galėtų būti iš tiesų ir ką pats darytum…. išjudina pamatinius pasvarstymus apie gyvenimą ir jo prasmę. O mano vyriškiui nepaliko tokio didelio įspūdžio, na, bet jo ir filmų santykis – atskira tema 🙂

  3. Knyga buvo is bibles ir jau dege atiduot, zadejau neskaityt, bet pulitzeris ir g-taskas kazkaip hmm priverte gal? 🙂 ir tas mygtukas.

  4. man ši knyga paliko tikrai gilų įspūdį. neeilinė knyga. gal kada ir filmą pavyks pamatyti.:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s