Vasario mėnesį Švedijoj kiekvienais metais būna visuotinis knygų išpardavimas. Tai reiškia, jog kiekvienas knygynas gerokai sumažina kainas kai kurioms knygos.
Vasaros pabaigoje leidyklos nusprendžia, kurias knygas atidės išpardavimui, o vasario pabaigoje, iškart po atlyginimo dienos, prasideda beprotiškas knygų pirkimas. Išpardavimo metu surenkama nuo 6,5 iki 8,5% metinės apyvartos. Pavyzdžiui 2007 aisias buvo parduota knygų už 181 milijoną kronų. Kai kurie knygynai atsidaro vidurnaktį, tad pirmieji pirkėjai renkasi prie durų į ilgas eiles ir laukia, kada durys atsidarys. Pati esu tokioje eilėje stovėjusi, ir jausmas yra neapsakomas!

Keletą savaičių prieš išpardavimo pradžią į kiekvienus namus yra išsiunčiami knygų katalogai su gerokai sumažintomis kainomis. Ir nors pasižymiu norimas knygas, vistiek nuėjusi prisiperku kitų. Būtent per tokį išpardavimą esu įsigijusi tris Dostojevskio knygas už maždaug 12 litų, storą knygą apie gotikos meną, apie Švedijos istoriją, dar kažkurią I.Bergman knygą ir t.t. Su draugais nusprendėm, kad būtent per knygų išpardavimą pirktos knygos ilgiausiai užsiguli neskaitytos. Praėjusiais metais nusipirkau tikrai gerų knygų: I.McEwan “Šestadienis”, E.M.Forster “Kambarys su vaizdu” ir T.Mann “Budenbrokai”, tai nesigailėjau. Pažiūrėsim, kaip taip bus šiemet.
Iki vasario 25-osios liko tik kelios dienos.
Плакали мои денежки 😉
K.Ž.G
Va tau ir knygu muge, Giedre!
pavydu! 🙂
Vau, kokie nuostabus dalykai – tai nuo vasaros reikia namu ūkyje įsivesti eilutę – “Knygu išpardavimo vasarį išlaidos” ir kaupti 🙂
O kodėl tokios knygos ilgiausiai užsiguli neskaitytos? Kaip manai?
Sunku pasakyti. Praejusiu metu ispardavimo knygas visas perskaiciau, bet ankstesniu metu- dar tebeguli neliestos. manau, jog tai laiko trukumo klausimas. dabar juk tu knygu tiek daug galima skaityti visomis kalbomis, kad tiesiog naujienos gal siek tiek uzgozia senesnes?