Kalėdiniai skaitiniai

Per adventą ir per šventes man norisi skaityti kalėdiškas knygas. Na tokias šiltas, gražias, ružavai salstelėjusias it cukraus vatos debesis ant pagaliuko. Arba bent tokias istorijas, kur kalbama apie sniegą, šaltį ir pūgas.

O čia sudariau įmanomų knygų kandidačių šitam periodui sąrašą-kratinį. Na tokį, kaip tos magnetafonų juostos-kokteiliai- kurias įrašydavom paauglystėje. Be jokios potekstės ar temos. Tiesiog tai, kas patiko.

 

Kai buvau maža, kartu su sese tiesiog sustingdavom prieš tv, kai rodydavo sceną iš animacinio filmo “Sprangtukas”, kurioje Spragtuko rranka pradeda trūkinėti. Ar normalu, kad man ta scena vis dar kelia šiurpuliukus? Ir negana to, tai dar ir apsiverkiu per ją.

Kaip gaila, kad kai augau Narnia knygos nebuvo prieinamos

O šitą galima perskaityti pakeliui į darbą ir atgal. Trumputė ir elegantiška. Kaip snaigė

Termosas arbatos, šilta antklodė ir pūga už lango- ir daktarui Živaga esi pasiruošęs

 

Kokių knygų trūksta šitame sąraše?

 

K.Ž.G

13 thoughts on “Kalėdiniai skaitiniai

 1. ech, Giedre, butu tavo irasas keliom dienom anksciau, dabar skaityciaus Skipping christas, kuri jau n metu eilej laukia. na, bet nieko, reikia viena knyga jau tikrai grazinti i biblioteka, nes mane persona non grata paskelbs 🙂

 2. Aš šiemet vaikiškų kalėdinių prisirinkau advento laikotarpiui (maniau, nepavyks, bet netgi daugiau visko radau) ir animacijos kalėdinės vakariniam filmuko laikui – irgi pilna “žieminės” tematikos 🙂 Iš suaugusių man tik Žiema Stocholme į galvą lenda.

 3. prieš Kalėdas (arba po jų) skaitysiu Grisham’o ,,Kalėdų nebus”. 🙂

  O Spragtukas man sukelia nekokius prisiminimus. Jis man atrodė baisesnis už visus siaubo filmų veikėjus (oi, mažutė kaip žiūrėdavau siaubukus 😀 )

 4. man irgi sitas multikas nepatiko. labai ziaurus , sakyciau. tos ziurkes, kokios, baisu. ir siaip labai toks niurus ir pilkas. bet daugelis tarybiniu filmuku tokie net labai nevaikiski, sakyciau

 5. KŽL, tas senelis kur vasaros nematė irgi žiūrėjom, tai ten su tuo sapnu – vairuotoju, maniškis kitą dieną sako – oi, koks piktas vairuotojas vaidenasi ;D bandžiau visaip išaiškinti senelio baimes 😀 Tikrai filmukai su potekste 😀

 6. ir beje, Agatos Kristi šis apsakymas man visada sukeldavo tokį didžiulį norą pabūti tikrose angliškose kalėdose – jau tokie apetitni visi patiekalų aprašymai, tradicijos…

 7. Matau, čia ne vien saldžias knygas apie žiemą minit, tai va dar:
  Thomas Bernhard “Frost” (visą praeitą savaitę šalau su ja)
  Orhan Pamuk “Kar” arba “Snow” (“Sniegas” jei yra išversta į lietuvių?)
  Shane Jones “Light Boxes” (čia tokia keista maža knygutė apie žmonių kovą su vasariu)
  Galima paminėti ir Pero Peterssono “Vogti arklius” (ant viršelio žiema) bei “To Siberia” (turiu anglišką vertimą, nežinau, ar išversta į lietuvių).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s