Apie Jūros šventę, skundus ir merginą su drakono tatuiruote

Kadaise seniai seniai, kai atlikinėjau praktiką Klaipėdos savivaldybės kultūros skyriuje, teko man didelis džiaugsmas prisidėti prie jūros šventės organizavimo. Ot laikai geri buvo! Kone kiekvieną dieną galėjau sutikti labai fainų “priplaukusių” meninikų, spausdinau visokius mero potvarkius ir rašiau pakvietimus Klaipėdos miesto grietinėlei. Iki šiol tą laiką prisimenu su dideliu džiaugsmu.

Ir dar labai ypatingai prisimenu pirmadienį PO šventės, kai susinervinę klaipėdiečiai iškoliojo visą šventę, visus organizatorius dėl triukšmo, dėl minių, dėl neskanaus alaus ir pan.

 


Švediškoji Lisbeth ir Mikael Blomkvist

 

Aš pati pakėliau telefono ragelį, ir įsiutusi tetulė pradėjo šaukti, jog matė, kaip jauna porelė ant suoliuko intensyviai bučiavosi.

Ir dažniausiai tokie skambučiai būdavo iš gyvenančiųjų senamiestyje: per garsu, muzikos per daug, žmonių per daug, fejerverkų per langą nesimato ir t.t.

O man užaugusiai standartiniame trijų kambarių bute penkiaaukštyje taip ir norėjosi pasakyti “Jei gyveni pačiame miesto centre, reikia susitaikyti su tuo, jog kartais įprastas gyvenimas trukdysis”.

Lygiai tą patį pagalvojau, kai per TV išgirdau, jog Stokholmo centro gyventojai pradėjo skųstis dėl prasidėjusių filmo “Girl With the Dragon Tatoo” filmavimo.

 

D.Craig Stokholme filmavimo aikštelėje

 

Įsivaizduojat, eini į parduotuvę nusipirkti  skalbimo miltelių  ir sutinki Daniel Craig!

Taigi, amerikietiškojo filmo (pagal S.Larsson romaną) “Mergina su drakono tatuiruote” filmavimas jau prasidėjo. Pati esu mačiusi du švediškuosius filmus, tai teks ir tą amerikietišką pažiūrėt, kad galėčiau palyginti.

O mano mamytė negalėjo nustoti skaityti S.Larsson knygos “Mergina su drakono tatuiruote”, net vidury nakties skaitė. Kai paskambinau pasikalbėti, ji man pasakė: Giedre, čia kaip liga””.

K.Ž.G

4 thoughts on “Apie Jūros šventę, skundus ir merginą su drakono tatuiruote

  1. Aš mačiau tą pirmąjį filmą, švedišką. Visai neblogas. Žiūrėti įdomu, įtraukia. Holivudiško nežinau, ar norėsiu pažiūrėti, nes siužetas kaip ir aiškus, o forma ar bus įdomesnė, abejoju 🙂 Bet knygos visai netraukia skaityti, na, detektyvas ir tiek 🙂

  2. Vaida, paskaityk! Aš, žinok, ją perskaičiau dar tada, kai JOKIO “frenzy” dėl jos nebuvo. Tiesiog mūsų draugas parsisiuntė, nes Amazonė 🙂 rekomendavo. Ir visi tiesiog “prarijom”: ir draugas, ir aš, ir vyras mano…

  3. P.S. Dar norėjau pasakyti, kad filmas man pirmas labiausiai patiko. O amerikietiškąjį žiūrėsiu vien iš sportinio intereso 🙂 Tiesiog negaliu nežiūrėti, nes labai noriu “patikrinti”, kaip istoriją interpretuos amerikiečių režisierius. Manau, filmas bus greitesnis. Bet švediškas turi to neaprašomo žavesio, kokį turi tik skandinaviški filmai…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s