Jau treji metai… Jurga Ivanauskaitė 1961-2007

“Visata alsuoja meile, ne, visata – tai meile, tai absoliuti meiles melodija” //J.Ivanauskaiė

“Pakalnučių metai” man iki šiol sukelia šiurpuliukus.Nuo to, kai perskaičiau jos “Koncertas Nr. 1”, negaliu sėdėdama koncertų ar teatro salėje negalvoti apie tą mažutę knygą apsitrynusiais viršeliais.

O kurios J.Ivanauskaitės knygos patinka jums?

K.Ž.G

7 thoughts on “Jau treji metai… Jurga Ivanauskaitė 1961-2007

 1. Visgi man gal “Ragana ir Lietus” 🙂 Nes tai buvo pirma pažintis su religijos interpretacija, vėliau peraugusį į meilę Rushdie.
  Ir “Ištremtas Tibetas” – tikrai mane sukrėtė – iki šiol nesu abejinga Tibeto temai.
  O Koncertas Nr.1 – pirmą sykį girdžiu, reiks susirasti.
  Esu buvusi jos paskaitoje – susitikime, tai man ji kaip asmenybė didelį įspūdį paliko, ypač jos klasikinis sakinys įstrigo: “Nieks jug nesako – “vyrų literatūra”? Tai kodėl vadiname “moterų literatūra”? 😀

 2. Koncertas nr1 yra viena iš novelių “Pakalnučių metuose”.

  Labai teisingai J.Ivanauskaite pasakė, mes darbe irgi kaip tik ta tema diskutavom: yra futbolas ir yra moterų futbolas, yra literatūra ir yra moterų literatūra. Tarsi tai, kuo užsiima moterys tėra priedas, papildas, bet ne pati veiklos šerdis (šios savaitės seminaro su stundentais tema- socialinės lyties konstrukcija, tai aš, labai jau tokia užsivedusi šia tema dabar esu 😉 )

 3. Kažkur skaičiau, kad ji sako “vyras rašytojas” – net skamba keistai 😀 Tarsi sviestas sviestuotas. O kai jau “moteris rašytoja” – tada atseit norma 😀

 4. Oi ta lietuvių kalba koją kiša 😉 Vienas dalykas, jei tai tik ir tebūtų kalbinė norma, bet ta kalbinė norma kažkaip sugeba prasismelkti į pasąmonę labai jau lengvai. Ypač jei dar ir visuomenė savo elgesiu patvirtina tokias “normas”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s