Žmogus su gera istorija – beveik karalius.
“Bendroji užmaršties teorija” – viena tų knygų, nuo kurių atsiveria nežinomi pasauliai. Panašiai kaip senam Windows žaidime Minesweeper, kur teisingai pažymėjus bombikę, atsiveria didžiulis saugus laukas (įdomu, kiek skaitančių šitą postą iš viso dar žino bombikių žaidimą).
Taigi, iki šios knygos niekada nebuvau Angoloje, niekada nebuvau girdėjus, kad išbadėję žmonės lesintų balandžius deimantais, tam, kad galėtų pagavę juos suvalgyti. O įsivaizduok, jei tas prakeiktas deimantą sulesęs balandis, nuskrenda. Nei diemanto, nei balandžio. Arba deimantas per didelis jį sulesti – “turtingasis” deimanto savininkas ir toliau lieka alkanas. O įsivaizduok, jei tu ruošiesi valgyti balandį ir randi jame deimantą? Ne iš gero gyvenimo gi ruošeisi tą paukštį valgyti.
Jose Eduardo Agualusa yra kuo tikriausias istorijų pasakojimo karalius. O pasakoti jis moka kažkaip stebuklingai – tarp pasakos ir realybės, kuri staiga, kai jau esi patikėjus, kad tai kuo tikriausia pasaka, negailestingai atidengia realybę. Angoliškas magiškasis realizmas, kuriame balandžiai šika tikrais deimantais, iš gyvo žmogaus lieka tik skrybėlė, o moterys sensta užmūrytuose butuose. Taip skaitytojas būdamas beveik nuolatinėj nuostabos būsenoj per žmonių istorijas perskaito ir gabalą vienos šalies istorijos.
Įstabi, labai patiko, viena iš knygų, kuri negali patikėt, kiek sutelpa į šimtą penkiasdešimt puslapių.
Aš žinau Minesweeper žaidimą. Niekada nesupratau kaip jį žaisti 😀
Geras, aš kaip tik parsisiunčiau prisimint
Ačiū, kad priminei Minesweeper. Reikia pažaisti 🙂
Žygintai, prisimenu, nes man vis ta neatrastų žemių asociacija
Aš irgi žaisdavau Minesweeper 🙂 bet perėjau gal tik porą kartų, vis pabaigoje likdavo pora neatidengtų plotelių ir belikdavo spėti, šitame bomba ar kitame? Ir vis neatspėdavau 😀
Labai gražus viršelis, toks lyg iš praėjusio šimtmečio vidurio, nublukęs saulėj ir nusitrynęs smėlyje.
Apžvalga sudomino, ačiū.