Kaip išgelbėti biblioteką?

Kai nedidelio (6000 gyventojų) miestuko Stony Stratford politikai sugalvojo (genijai, ne kitaip) sutaupyti uždarydami biblioteką, miestelio gyventojai sumanė tam pasipriešinti ir parodyti,kaip jiems svarbi yra jų biblioteka.

Tai jie visi nuėjo ir pasiskolino po 15 knygų (daugiau neleidžia bibliotekos taisyklės).

Bibliotekoje dabar- daug tuščių lentynų, kurios, anot aktyvistų simbolizuoja tuštumą, kurią pajaustų bendruomenė, jei biblioteka būtų uždaryta.

Gyventojai po apsilankymo bibliotekoje

Daugiau info čia

 

K.Ž.G

16 thoughts on “Kaip išgelbėti biblioteką?

 1. Neseniai visai per zinias girdejau, kad kazkur, gal pasvaly, ar rajone tipo taupo lesas ir nesildo biblioteku. tai tos savivaldybes meras, uzklaustas, kaip prie minusines temperaturos turi dirbti bibliotekininke, pasake, kad, girdi, medkirciai irgi lauke dirba prie minusines temperaturos. ot gudruolis, kaip taip sugalvoti palyginti!

 2. O kodel nagalima pirmiausia siluma savivaldybeje isjungti? Kodel reikia nuo biblioteku pradeti.
  Jezus kaip pagailo tos bibliotekininkes. Sedi turbut susalusi, susisukusi i kokia vilnone skara. Siaubas.

 3. Gal sita turejai omeny
  “Nuo 1964-ųjų Santaikoje bibliotekininke dirbanti Birutė Zabitienė šildymo netekusios skaityklos lankytojams nieko paguodžiamo šiandien negali pasakyti. Pati šiltai apsirengusi šildosi iš namų atsineštu šildytuvu. Lankytojai skaitykloje vilki paltais.

  Palikta šildyti tik nedidelė bibliotekos fondų patalpėlė, o skaitytojams stalai ir kompiuteriai – šaltojoje. B.Zabitienė labiausiai nerimauja dėl nešildomoje skaitykloje likusių kompiuterių. Pavyzdžiui, vakar bibliotekininkei atėjus į darbą šioje patalpoje termometras rodė tik tris laipsnius šilumos. Kas bus su kompiuteriais, kaip reikės priimti skaitytojus, kai dar labiau atšals? Apie tai svarsto ne tik B.Zabitienė, bet ir kiti Santaikos gyventojai, kurie lankosi bibliotekoje.”

  http://www.alytausnaujienos.lt/alytausnaujienos/paskutinionumeriostraipsniai/?nid=4283

 4. O man kaip gražu toks bendruomeniškumas – ne tai, kad abejingai tokiai žiniai, o va susitelkė ir turbūt biblioteka gyvuos.
  p.s. čia apie Stony Statford miestelį:)

 5. Eina sau: knygų kainas padarom po 30-40 Lt, bibliotekas uždarom, nebereiks nei jokių okupacijų.
  O miestelio gyventojų iniciatyva labai graži.

  1. Nu dėl tos Lietuvos rinkos mažumos tos kainos tikrai baisios darosi. R.Petrausko “Trečiojo Reicho triumfas” internete 67 litus kainuoja. Nors ir gaunu švedišką atlyginimą, bet man ta kaina tai žiauriai kandžiojasi (nors kai isverciau i svediska krona, tai visai nedaug pasirodo, bet butent litais kandziojasi)…

   Bet biblioteku toks negerbimas..3 laipsniai patalpose…zodziu truksta. Bet lietuviai nelabai skundziasi, nelabai protestuoja, viska leidzia.

 6. Giedre, kiek zinau, knyga labai brangi del to, kad teko pirkti teises i labai daug nuotrauku, gal cia jurgita is tyto albos labiau pakomentuotu. imant knygos storuma ir kokybe, ji nera salyginai tokia brangi, kaip pavyzdzui, nauja isabel allende knyga, kuri kainuoja beveik 45 lt – as net nedristu pirkti… O reichas vis tiek ne vieno skaitymo knyga, tai ta kaina kaip ir normali atrodo (nors, aisku, siaip nenormali).
  O as facebooke Save the library grupej idejau nuoroda i musu irasa 🙂 tai jau pasidomejo, kas cia mes tokios ir is kur atsiradom 🙂 is saltu biblioteku 🙂

  1. ne ne…tik nepagalvokit, kad as sakau, jog knyga neverta tokios kainos. Kiek girdejau atsiliepimu, tai tikrai geri. Juo labiau, kad leidyklos neleidzia sau uzsikelti kainu be priezasties. Ir atlyginimas autoriui, ir pats leidimas ir mokejimas uz tam tikra medziaga… suprantu, kaip cia ta kainodara vyksta.
   Tik sakau, kad reta lietuviska pinigine gali sau leisti moketi tiek litu lengva ranka.

 7. Knygos Lietuvoj ypač brangios. Kur čia matyta, kad naujos knygos, laisvalaikio romanai, kainuoja 40-50 lt. Nežinau, ar motyvuotai tos kainos sukeltos, ar ne. Taigi naujų knygų neperku, tik per išpardavimus.
  Hmz, įdomu, kaip lietuvoj elgtųsi, jei kokią kaimo biblioteką sugalvotų uždaryti…

  1. Šalia manęs irgi dar veikia 🙂 Tiesa, lankausi retokai, nes naujų knygų- tik viena kita, na ir šiaip pasirinkimas ne per didžiausias… Nors skaitančių yra- daugiausia iš vyresnių tarpo. Vaikams tik internetas įdomus 😀 Nors kažkada ne per seniausiai kažkas nuėjo, tai visi kompiuteriai išjungti buvo- taupo elektrą… Liūdna, kad net mažų bibliotekų neišgali išlaikyti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s