Kaip gyvena kitos Booker’io knygos

Atrodo, kad kol nebuvo paskelbtas laimėtojas, populiariausia buvo visai kita knyga. Net ne iš shotlist. The Slap by Christos Tsiolkas. Knygoje, jei kas nesidomėjote, pasakojama apie tai, kaip suaugęs žmogus, svečias, dalyvaujantis piknike, sudavė trimečiam vaikui, kuris buvo ne jo. Vaikas ne jo. Knygos pasakojimas – aštuonių kitų svečių akimis. Na, man tikrai įdomu, kas ten atsitiko ir kaip viskas atrodė – įrašykim knygą į sąrašą.

Andre Breedt, Nielsen BookScan analitikas mano, kad šiais metais Booker’io komisija parinko daugiau knygų, kurios turi didesnę galimybę būti komerciškai sėkmingos, o tai akivaizdžiai jaučiasi knygų pardavimuose, nes palyginti su ankstesniais metais (2009) Booker longlist knygų pardavimai didesni net 47%, o palyginti su 2008 m. net 246%. Tikiuosi, kad tai geras ženklas, t.y. parinktos knygos, kurios nenusileidžia kokybe, bet kartu ir yra prieinamesnės/ priimtinesnės/suprantamesnės ne tik literatūros išrinktiesiems ir snobams. O gal čia žmonės pradėjo daugiau skaityti? 😉

Taigi, toks yra penketukas populiariausių knygų iš longlist Booker 2010.

Booker 2010 total UK sales- top 5

 • The Slap – 33,471
 • The Thousand Autumns of Jacob De Zoet – 31,499
 • Trespass – 15,472
 • The Long Song – 14,486
 • Parrot and Olivier in America – 5,314
 • Source: Nielsen BookScan

Jei įdomu, tai čia yra LiteraryMinded autorės įspūdžiai apie knygą ir interviu su autorium. Jei kam įdomu, tai dabar jau aš žiauriai užsinorėjau šitą knygą perskaityti. Kai man taip užeina, sakau tokią mantrą (panorėsi ir praeis, panorėsi ir praeis, panorėsi ir praeis x 1,000 kartų) – žiūrėsim, ar padės 🙂

|augink atsakingai|

10 thoughts on “Kaip gyvena kitos Booker’io knygos

 1. Gėda, kad gyvendama Australijoje nedaug australų skaitau. Visų neperskaitysi, tiesa tiesa… Ir visai smagu tai žinoti 🙂

  Bet šitą vardą jau per dažnai matau, tad susigundžiau ir nusipirkau tą jo “The Slap”. Įtariu, kad bus lengvas, įdomus skaitinėlis. Jei iki gegužės mėnesio vis dar nebūsit įsigijusios, galėsiu atvežt į Lietuvą ir padovanoti 😉

  Įsimintinai autorius pristatomas Wikipedia: He is openly gay, and a Richmond Football Club supporter 🙂

  Nevaikštau į futbolo varžybas, o gal ir susitiktume… 😛

 2. Aš vėl čia. Žiūriu, kad dar buvo klausimų. (Beje, dėl knygų-dovanų – gal pakalbinkit mane facebooke, kad žinočiau, kam dovanoti :))

  Kokie dar populiarūs australai Australijoje? Na, aš tik neseniai pradėjau skaityt australus tik dėl to, kad jie australai (pvz. Tsiolkas atvejis).

  Kokius vardus jau pastebėjau: Eric Rolls (esė), Alisson Croggon (poetė ir fantastikos knygų jaunimui rašytoja), John Marsden (romanai jaunimui), David Malouf (poetas ir prozininkas (jį žino ir lietuviai)), Markus Zusak (vėlgi jaunimui), Peter Carey (šitą vardą man šiandien vietinis pasakė, kai paklausiau apie australų “žvaigždes”).

  Kadangi australai rašo angliškai, kaip suprantu, jiems yra “lygis” patekti į tarptautinę lygą. Ko gero, Lietuvą jie pasiekia, prieš tai įtikę britams ar amerikiečiams. Toks susidarė įspūdis.

  Na, aš čia dar vos kojas apšilus, dar daug ką turėsiu sužinoti. Kol kas galiu pasakyti, kad labai labai smagu yra skaityti stiprų romaną, kurio veiksmas vyksta tose vietose, kuriose gyveni, kurias atpažįsti, pažinti žmonių tipus, kalbą (Tsiolkas atvejis). (Gali būti, kad australų tai nestebina.) Tikiuos, su laiku ir lietuviai tai patirs (dažniau).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s