Vėl laukiam

kol jie visi ten having dinner, aš spoksau į kompiuterį ir laukiu, įdomu, ar šiandien sulauksiu, gal jie kokią 12 pm tą nugalėtoją skelbia, ką? Na, o kol jie valgo, aš laukiu ir klausau interviu su visais likusiais nominantais. Ir ilginu savo norimų perskaityti knygų eilę. Prisipažinsiu, po šitų interviu, noriu perskaityti visas, išskyrus gal C, kuri apie radijo atsiradimą, kažkaip nelabai mane sudomino, nors gal pati įdomiausia ta knyga? Bet visas kitas tikrai noriu perskaityti, ypač Emmos Donoghue Room ir Howard Jacobson The Finkler Question.

Įdomu, kaip vieni nominuotieji sako gimę būti rašytojais, o kiti sako visiškai priešingai, na, o Emma Donoghue būdama dvylikos įsivaizdavo, ką ji apsirengtų eidama į Booker premijos ceremoniją. Taigi, kuris esi tu: gimęs būti rašytoju, ar dar net nežinantis, kad juo tapsi?

O tuo tarpu dar prisiminkim tokią premiją kaip The Lost Man Booker Prize. 1970 m. išleistos knygos “iškrito” iš premijuojamų knygų dėl taisyklių pasikeitimo – iki tol į sąrašą būdavo įtraukiamos knygos, kurios buvo išleistos “praėjusiais” metais, o po pasikeitimo, tos, kurios išleistos einamaisiais metais. 2010 m. istorinė klaida buvo atitaisyta ir premija įteikta  J. G. Farrell Troubles.

|L|

5 thoughts on “Vėl laukiam

  1. O gali būti toks variantas į klausimą “Taigi, kuris esi tu: gimęs būti rašytoju, ar dar net nežinantis, kad juo tapsi?”: gal aš jau rašytojas, tik tuo pats netikiu? 😀 Visi mes – menininkai, sakoma. O jei rašom, tai daugiau ar mažiau ir rašytojai 🙂 🙂 :).

  2. aš vis galvojau, kad gal aš turėčiau būti rašytoja, bet kai ėmiausi rimčiau tuo užsiimti, t.y. rašyti, o ne tik įsivaizduoti, tai kažkaip suabejojau savo rašytojos ateitim. bus matyt 🙂

  3. na, as tai kazkaip, kai paskaitau, kaip pvz Irvingas perrasineja savo plyta del to, kad pakaietu asmeni, na, nezinau, ar man uztektu kantrybes parasyti knyga. isivaizduoju tik viena atveji – jei pavykstu prisijungti prie to “flow”, apie pasakojo Erica Jong ir parasyti vienu atsikvepimu. as by nature esu sprintere, tai negaleciau sedeti ir taisineti, perrasineti. tiesiog, neturiu tam kantrybiniu duomenu. tai va tokia is manes ir rasytoja 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s