
Du trečdaliai knygos man gana. Jau į tarpą tikriausiai tris knygas perskaičiau ir prie šios nebesinori visai grįžti. Aišku, nemetu lengva ranka, to dar neišmokau, treniruojuos (ir aišku, jaučiuosi kalta). Svarbiausia, susipažinau su klasika laikoma alternatyviosios istorijos knyga, pagavau nuotaiką ir istorijos kryptį, kuri man nebuvo naujiena, nes panašia tema – Vokietija laimi antrąjį Pasaulinį karą knygoje “The Plot Against America” žongliruoja Philip Rith (ir man labiau patiko).
Šioj knygoj tikrai kafkiška nuotaika (ar tik nebus knygos pritempinėjimas prie klasikos). Niūrybė, viskas labai išplaukę ir neapibrėžta, ir neaišku. Kiek ir pabodo to aiškumo laukti. Ir knygos veikėjai vis laukia – ar kad juos kas aplankytų, ar kad kažkas atvyktų. Na, gal kažkas sulauks.
PS iš apžvalgų goodreads, galiu suprast, kad nesulauks. Kaip vienas skaitytojas pakomentavo “Dick was quite a dick to publish that concontation.” Hahahaha
Philip K. Dick yra laikomas mokslinės fantastikos legenda. Bet asmeniškai aš berods tik vieną jo knygą (ne šitą) perskaičiau seniai seniai ir nesugundė daugiau skaityt. Jau geriau Gibson su jo irgi nelabai lengvais tekstais 🙂
Aš kažkaip dar norėčiau su Androidais susipažint.
Panašu, kad labai siūbuojantis šis autorius buvo. Skaičiau jo “Ubiką”, viena labiausiai stogą nunešusių knygų. Prieš porą metų skaičiau kažkokią kitą, jau net pavadinimo neprisimenu, tai irgi ten ratu ratu ratu tie patys narkomaniški kliedesiai, bet tuo laiku dar nemesdavau knygų taip lengvai, ir labai tikėjausi, kad pagerės knyga į galą, bet ne.
Savo eilės laukia ir šioji (“Žmogus aukštoje pilyje”), ir Androidų sapnai, kaži, ar nuneš stogą kaip Ubikas, ar bus kankynė kaip toji kurios pavadinimo nebeprisimenu…
Milda, kai goodreads apžvalga sakė, kad va iki Androidų ši knyga nepakili, tai juos pati dar bandysiu skaityt, nes jaučiu, kad reikia kontekstui.