Florida

Na, tai padedu save į statistinę lentynėlę, kuri vadinasi “jei nepatiko “Moiros ir furijos”, tai patiko “Florida”. Tikriausiai niekada neatspėčiau, kad čia tos pačios autorės knygos – taip viskas skirtinga. O didžiausias skirtumas, kad Moiros manęs neįtikino, fainai parašyta, gerai skaitėsi, bet nepatikėjau. O su “Florida” tai paskendau knygos atmosferoj, jaučiau knygos veikėjus, nors ten daugiausia moteriškos giminės veikėjų, ypatingai jaučiau moteris – motinas, prisiminiau savo nuotaikas, jausmus ir mintis – tokias pat, kaip knygos veikėjos.

Atsimenu, kaip visą laiką viena likusi su mažais vaikais bijodavau situacijų kaip ir “Vidurnakčio zonoje” – jei nukrisiu, susižeisiu, nualpsiu, kas kada tai pamatys, pastebės, ką darys vaikai – motiniška baimė, kad jais nebus pasirūpinta, kad kažkas nutiks. Ir dar toks per visus apsakymus tįstantis kažkiokio neapibrėžto ilgesio, vienatvės siūlas. Nors visai nesi viena, nuolatos kažkieno apsupty, su pilnomis rankomis vaikų, bet…

Tai, trumpai, jei patiko Moiros, gal palikit Floridą gyventi sau. O jei neskaitėt Moirų ir nekreipiat dėmesio, kokios knygos patinka Barakui Obamai, nerkit į Floridos pelkynus ir gyvatynus ir pajuskit tą ypatingą atmosferą.

__________________________________________

Už knygą dėkoju leidyklai “Baltos lankos”

5 thoughts on “Florida

  1. O aš būsiu ta, kuriai patiko ir Moiros, ir Florida. Ir kitas apsakymų rinkinys Delicate Edibale Birds and Other Stories:) Nepaprastai gražūs tekstai man, lenkiu galvą (“without someone else within us, we are smooth white cups of nothing”, “reverse star, sucking in all light”). Floridoje man stipriausiai įstrigo apsakymas apie audrą, jau nepamenu pavadinimo. Taip taikliai ir tiksliai aprašyta stichija ir žmogaus išgyvenimai, kad man akyse tarsi stovi ir dabar.

  2. Labas, skaitote nepaprastai geros literatūros ir turite gerą puslapį. Pabandykite rašyti daugiau apie įspūdžius ir knygas, kad skaitytojas “užkibtų” ir dėl ko verta skaityti tą knygą, nebijote ką nors ir paanalizuoti, tai, kas jus sudomino. Dabar nei apžvalga, nei recenzija. Žinau, kad ilgėlesnis tekstas ir turinio vystymas atimtų daugiau laiko, tačiau toks įdirbis jus labiau praturtintų, leistų pajusti tam tikrų knygų daugiabriauniškumą. Mokyti rašyti neketinu, tik patariu pereiti į kitą knygos aptarimo etapą, nes manau, kad apsiskaitymas tikrai leistų tai padaryti. Nes būtų tikrai įdomiau paskaityti vienos ar kitos knygos “pjūvius”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s