Oro

Suviliojo mane knygos viršelis – puiki idėja. O knygą iš biliotekos paėmė kolegė – ir taip būna. Įsitaisiau lovoje ir ėmiausi skaityti nekantraudama, nes iš tikro buvo labai smalsu, kas ten per istorija. Labai smagiai nuteikė knygoje įdėtas skirtukas su veikėjų vardais ir ryšiais – iš vienos pusės “Dabar” iš kitos “Po potvynio” – iš tiesų gan dažnai tuo skirtuku teko pasinaudoti – nes veikėjų daug, o galiausiai tarp jų visiškai pasiklydau ir, tiesą pasakius, pavargau nuo jų.

Ilgai nelaukdama prisipažinsiu – neperskaičiau knygos. Pavargau nuo jos, pavargau nuo daugybės veikėjų ir pavargau ieškoti jų ryšių ir t.t. Kad ir distopija, ir su puikia idėja, tačiau ši knyga nėra klasikos šedevras, kurį sukandus dantis turėčiau skaityti alia bandydama save nugalėti. Vis dėlto tai yra pramoginė knyga ir skaityt turi būti malonumas. O kada tas malonumas baigėsi, net negaliu pasakyti. Perskaičiau pusę knygos (199 psl. – knyga storoka ir man tai iš karto kelė įtarimų, nes parašyti 400+ kokybiškų puslapių yra milžiniškas iššūkis, net rašymo grandams kartais pakišantis koją) ir nusprendžiau, kad užteks. Tuo labiau, kad reikėjo nuspręsti, kokias knygas vešiuosi velykiniams skaitiniams, o vietos dešimčiai knygų nebuvo.

Galvoju, gal tikrai ta veikėjų begalybė pakišo koją? Toks jausmas, kad su šitais veikėjais būtų buvę galima parašyti tris knygas… Ekologinė katastrofa lyg ir turėtų būti pagrindinė knygos linija, ir, iš tikro, šiurpas bėgioja skaitant, kaip Kuršių nerija iš pusiasalio tampa sala, bet paskui ta katastrofa pasiklysta tūsuose, naktiniuose klubuose ir smulkiai aprašomose tinklaodėse ir kitoje ateityje. Pagrindiniai veikėjai kaip ir yra, bet jų charakteriams neduodama laiko atsiskleisti išsivystyti ir galiausiai viskas nusibosta. Gal reikėjo iš viso atsisakyti idėjos kas skyrių žaisti dabar ir ateityje žaidimą, nes man puikiausiai būtų užtekę skaityti, kas bus “ateityje” – būtų buvę galima išvengti sudėtingo pertekliaus?

Žinoma, knygos neperskaičius sakyti, kad yra taip ir ne kitaip, gal ir ne visai teisinga, gal vėliau viskas gražiai susidėlioja ir kitaip išsisprendžia, bet gal tegul kažkas kitas kantriai skaito ir apie tai parašo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s