Stiklo vaikai

stiklo vaikai

Su “Stiklo vaikais” neapsigaukite. Čia turiu omenyje skaitytojo amžių. Geriausia būtų skaityti paaugliukui ir tai tokiam, kuris gerai miega ir neima giliai į širdį. Kodėl? O todėl, kad ši knyga pats tikriausias siaubiakas. Aš skaičiau septynmetei, tai vietomis tekdavo painterpretuoti tekstą, kad nebūtų per riebiai. Ir vis klausdavau, ar jai nebaisu, nes man pačiai buvo šiurpoka. Septynmetei, aišku, baisu nebuvo, greičiausiai pasidarė nuo per dažno klausinėjimo, “ar nebaisu ar nebaisu”. Kol galiausiai, jau visai knygai prie atomazgos artėjant pasakė, kad daugiau nebenori, kad skaityčiau, nes baisu. Tai susitarėm, kad aš perskaitysiu ir papasakosiu, kaip baigėsi. Nors kai skaičiau, vis striksėjo aplink, kad ir man skaityk, ir man skaityk.

Taigi. Bilė su mama po tėčio mirties (siaubas nr.1) atsikrausto į namą, kuriame jau senokai niekas negyvena. Būtų nieko tokio, jei naktimis nebarbentų į langą, staiga neatsirastų neaiškūs įrašai ant dulkėtų paviršių ir nesiūbuotų svetainės lempa (siaubai nr. 2, 3 ir 4). Aišku, kad Bilė namo nekenčia, o mama netiki, kad su juo kažkas negerai. Mergaitei nieko kito nelieka kaip išsiaiškinti teisybę apie visus namo nepaliekančius vaiduoklius. Jau patikėjot, kad tokie yra?

Tiesa, namo istorija iš tiesų šiurpi (nuskendę našlaičiai ir pasikorusi jų prižiūrėtoja (siaubai nr. 5 ir 6 – būtent apie pasikorimą teko tekstą painterpretuoti) ir buvę gyventojai ne patys sėkmingiausi žmonės, bet viską galima paaiškinti paprastais dalykais, o gal ne?

9 thoughts on “Stiklo vaikai

    1. Na, neparašyta, kam skirta ir kokio amžiaus vaikams ar kokio amžiaus paaugliams. O gal suaugusiems, nes man irgi buvo nelabai jauku skaityti… Na, bet tikrai nelabai jauniems vaikučiams. Ir gal ne vakaro skaitiniams, nes paskui baisu miegoti

  1. Tikra tiesa. Mano 11-metė dukra skaitė ir sakė, kad baisoka. O ji tikrai iš tokių, kur “gerai miega ir neima giliai į širdį”. 🙂 Knygyne jau mačiau tęsinį “Sidabrinis vaikas”. Dukra sakė, kad nori perskaityti. Vadinasi, patiko pirmoji knyga. 🙂

  2. Knyga parašyta vaikams, pats skaičiau, nepasirodė baisi, gal truputį, bet paaugliams tokia knyga per vaikiška 😉

      1. Jis visą trilogiją perskaitė ir per užklasinius visiems rekomendavo. Jau yra ir kitų šios autorės knygų lietuviškai išleista, reiks pasiimti iš bibliotekos 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s