Mėgintuvėlio kelionės

megin

Čia tai, žinokit, yra stebuklų knyga, garbės žodis. Visokių stebuklų gali prisidaryti. Stebuklų, kurie prikausto ne tik mažųjų būsimųjų mokslininkų, bet ir didžiųjų, kuriems jau viskas praeityje (cha cha cha, na, aš jau chemijos mokslų daktarė tikrai niekada nebebūsiu) dėmėsį. Man tik baltas pavydas ima juodai – kodėl mes negalėjom panašių eksperimentų daryti mokykloje per chemiją (šalia visokių kitokių kuriuos darydavome)? Vietoj to drebėdavom prieš kiekvieną pamoką koridoriuje ir per pamoką klasėje, nes turėjome visame mieste pagarsėjusią mokytoją, kartu su chemija mums į galvą visam gyvenimui įkalė grasinimus priploti prie dar tuo metu neatrastų cheminių elementų sienoje (tuo metu, man atrodo, buvo žinomi kokie #107 ar 111), o mūsų mylimiems gimdytojams teliktų mus ateiti nusigramdyti su kastuvu… Tarybinė pedagogika.

Taigi, vakar mes su vaikais namuose padarėm 3 knygoje aprašytus eksperimentus. Ir kartojome juos po kokį 100 kartų kiekvieną – nes juk nerealiai įdomu!!! Vienas iš jų čia – abra kadabra stebuklingas baliono pripūtimas –

This slideshow requires JavaScript.

Vienintelis trūkumas, kurį galiu pasakyti – nelabai aišku, iš kur gauti kai kurias eksperimentui reikalingas medžiagas, na, gal kokią vieną, pvz., tą, kuri reikalinga jonvabalių eksperimentui. Juk autoriai galėtų parašyti, kad tokią ar anokią medžiagą galima rasti vaistinėje, ūkinių prekių parduotovėje ar tik chemijos laboratorijoje. Nes dabar tai teks jau googlinti. Puiki knyga ilgiems rudens ir žiemos vakarams!!!

8 thoughts on “Mėgintuvėlio kelionės

 1. Mums toks didelis neišsipūtė. Darysim šiandien dar, reik balioną labiau pratampyt 🙂
  O dėl jonvabalių, tai man ir pagooglinus nelabai paaiškėjo, kur ta raudonoji kraujo druska gaunama. O mes tų jonvabalių tai labai norim, ech.

 2. Jurgita, gal balionas, o gal ingredientu santykis? 🙂 dabar galvoju, gal jau vaikai buvo gerai prapute ta baliona. aisku geriausia, koks minkstenis.

 3. Sveiki,
  labai ačiū už tokius gražius atsiliepimus, o taip pat atsiprašome, kad neparašėme, kur gauti tų nežinomų medžiagų ir žadame pasitaisyti. Šios savaitės gale tikrai rasite visą info www. megintuvelis.lt skiltyje eksperimentai.

  Nuoširdžiai
  Renata Česūnienė

 4. Sveiki,

  kaip ir žadėjau pasitaisiau::)). Dar negalutinai, truputį užstrigau su vienos medžiagos kaina, bet greitu laiku tai išspręsiu;:))

  Šviečiantys eksperimentai deja brangoki, nors nerealūs::)). Bandžiau sugalvoti ką nors paprasčiau, bet, deja, aš chemikė ir daugelis medžiagų man laisvai prieinama, todėl kai rašiau labiau žaidžiau su savo vaiku, nei mąsčiau iš kur žmonės šių medžiagų gaus. Bet aš tobulėju ir kartu su jumis nerealiomis mamytėmis pradėsiu mąstyti kaip ir Jūs::)). Paprasčiausias būdas gauti šią šviesą, nusipirkti šviečiančių lazdelių::)).

  Labai ačiū už palaikymą, labai džiaugiuosi, kad Jums patinka mūsų knygelė. Labai žaviuosi, kad yra tokių aktyvių mamyčių, kurios taip užsiima su savo vaikučiais. Jei aš nebūčiau chemikė, turbūt su savo vaikučiu nesugalvočiau eksperimentuoti::))

  Todėl linkiu daug džiaugsmo susipažystant su nuostabiu chemijos pasauliu ir mūsų mylimu veikėju “Mėgintuvėliu”.

  Nuoširdžiai
  Luko mama Renata Česūnienė

  čia rasite apie medžiagas:
  http://www.megintuvelis.lt/pasaka.html

 5. Ačiū, Renata.
  Eksperimentuotojams – Eksparas turi puslapi internete, ten ir galima paziureti, kuris jums bus artimiausias. O tiems, kieno gimtaidienis arteja – galima nerealu susiorganizuoti su p. Renata. na, bet tai rasit Megintuvelio puslapyje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s