Tyto Albos podiumas

P1220314

Šįvakar ant podiumo išsirikiavo jau išleistos ir dar laukiančios savo eilės knygos. Kaip visada, smagu būti pakviestai, smagu pamatyti autorius ir žinoti ateitį, na, bent jau šios leidyklos. Kadangi griūnu nuo kėdės iš nuovargio, tai labai labai trumpai apie tai, ties kuo akis ar ausis labiausiai užkliuvo. Beje, kiekvienais metai man podiumas atrodo vis trumpesnis, nors greičiausiai tai yra visiška netiesa ir renginys visada trunka pusantros valandos. Kas gali pasakyti, kodėl man taip susivaidena?

Šį kartą labai pasigedau grožinės literatūros – tiesiog labai mažai, mažuma – tik Agnės Žagrakalytės dar gimties stadijoje esanti “Klara” – knyga apie kažkokią labai labai blogą mergiotę žodinių komiksų forma (olialia, kas čia bus?) ir Norvegijoje gyvenančios, man iki šio negirdėtos, nors ir ne naujokės Rūtos Mataitytės “Gunda” – nebiografinis romanas apie daug ką ir emigraciją, manau, bus visai įdomu pabandyti paskaityti.

Iš negrožinės visai įdomi knyga pasirodė Roberto Badaro ir Danutės Jonušienės “Toksikologo užrašai” – tiesiog autorius pasirodė fainas, tad ir knygą būtų smalsu paskaityti, kaip ir Giedriaus Drukteinio dar tik būsimą “Kaip išlikti suaugusių pasaulyje” – grynai iš smalsumo, kas ten tokia per paslaptis – nors man, kaip solidžiai tetai tikriausiai jau reikėtų pasikliauti savo gyvenimiška patirtimi, bet vis dėlto, gal ten koks laimingo gyvenimo eliksyro receptas aprašytas?

Šauniausio vakaro svečio karūną dedu Mikalojui Vilučiui ir jo kulinarinio paveldo knygai “Sriuba”, jau kuris laikas leidyklos rūpesčio dėka arba dėka leidyklos rūpesčio (niekad neatimenu, kuris variantas teisingas) gulinčiai šalia mano lovos. Tik va, bėda, vis dar kankinu “Šėtoniškas eiles”, niekaip nenoriu “mesk į šoną, mes į šoną” kirbančiam šėtonui nusileisti, tai knygų eilė auga ir grūdasi.

Dar nepamiršiu paminėti suknelių karalienės Arūnės iš Kakavinio mėnulio (nuoroda į blogą – šone). Štai tokia nuostabiai taškuota buvo šiandien. Ach.

taskai

 

 

 

6 thoughts on “Tyto Albos podiumas

  1. Man atrodo, galiausiai išsiaiškinom, kas gražiau už tas sukneles. 😉
    Aš šiandien įsimylėjau Vilutį – Žmogų. Dabar norisi pulti skaityti Vilutį – Rašytoją.

  2. Dar kai tik ruošiausi eiti į šį renginį, irgi pagalvojau, kad mažokai grožinės literatūros bus pristatyta, bet nuėjusi prisisėmiau tiek gerų įspūdžių, buvo taip įdomu (ir laikas pralėkė taip, lyg viskas būtų vykę žymiai mažiau nei 1,5 h), kad tam faktui nebeteikiau reikšmės.
    Ir prisidedu prie liaupsių M. Vilučiui. 🙂

  3. Prieš du mėnesius „Tyto Alba“ išleido mano debiutinį romaną „Negyvenami miestai“, vasarą jos nereklamavo, nes atseit visi atostogauja, žadėjo reklamuoti rudenį ir kaip ypač svarbų renginį mano knygos reklamai minėjo šią spaudos konferenciją, kuri bus rugsėjo pradžioje. Deja, į pačią konferenciją manęs nepakvietė ir kad ji buvo sužinojau tik iš šio jūsų įrašo. (Čia prie to, kad nebuvo grožinės literatūros autorių.)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s