Man Booker International yra truputėlį kitokia premija, nei Man Booker – nereikia sumaišyti. Man Booker International yra įteikiama kas antri metai dar gyvam autoriui, už kūrinį parašytą angliškai arba widely available in translation in the English language. International premija įteikta tik ketvirtą kartą. 2005 m. ji buvo įteikta Ismail Kadaré, Chinua Achebe gavo premiją 2007 m., o Alice Munro 2009 m.
Taigi, Philip Roth, kurio Amerikietiška pastoralė man labai patiko, gavo šią premiją šiais metais. Valioooo.
Kiti pretendentai šiais metais buvo:
Juan Goytisolo (Spain)
James Kelman (UK)
John le Carré (UK)
Amin Maalouf (Lebanon)
David Malouf (Australia)
Dacia Maraini (Italy)
Rohinton Mistry (India/Canada)
Philip Pullman (UK)
Marilynne Robinson (USA)
Su Tong (China)
Anne Tyler (USA)
Wang Anyi (China)
Man pažįstamas tik Pullman. O tau?
le Carre raso trulerius, o M. Robinson depresines istorijas is moteru gyvenima, man rodos ji pernai laimejo Orange priza. kiti nepazistami.
James Kelman – nepelnytai pas mus nežinomas škotų autorius. jo garsiausia knyga t.b. “How Late It Was, How Late”. David Malouf – australo, viena knyga yra lietuviškai (Įsivaizduojamas gyvenimas, LRS leidykla, 2002). Juan Goytisolo – gan įdomus ispanų rašytojas, Lietuvoj jį įmanoma gaut nebent rusiškai, senų knygų knygynuose.
mb, aciu uz komentara, labai suintrigavo!
Amino Maaloufo “Baltazaro klajonės” taip pat yra lietuviškai, pernai pasirodė
Aš “pažįstama” su Anne Tyler (labiausiai patiko “The accidental tourist”). Lietuviškai, kiek žinau, yra dvi jos knygos.
pamiršau dar paminėt Su Tong. Pagal jo romaną “Žmonos ir sugulovės” buvo pastatytas garsusis Zhang Yimou filmas “Iškelk raudonuosius žibintus” (1991). Teko su juo kartu vienoje rašymo programoje JAV bendraut. Uždaras ir kuklus (nors velniąžin, ką galvoja). 🙂