Tabakininkas

Image result for tabakininkas

Įdomiai kartais skrenta knygos – “Tabakininke” paskojimas užgriebia panašų laikotarpį Vienoje, kaip ir antroji knygos “Koncertas kairiajai rankai” dalis – Austrijos aneksija, nacizmo suklestėjimas, ir, žinoma, žydų ir juos palaikančių likimai.

“Tabakininkas” nuolatos lyginamas su Lietuvoje ankščiau išleistu “Visu gyvenimu”, dažniausiai minint, kad “Visas gyvenimas” ir stipresnė, ir labiau patikusi knyga. Prisiskaičius tokių nuomonių, stengiausi skaityti kaip visiškai nežinomą autorių, nelygindama ir kažko nesitikėdama.

Ir tikrai abi knygos yra visiškai skirtingos – kiek “Visas gyvenimas” yra lėtas ir niekur neskubantis pasakojimas, taip “Tabakinkas” yra energingas, pilnas jaunystės jėgų, jaunatviškų poreikių, neatlieptų meilių ir neramių naktų, o kartu ir moralinių iššūkių, priversiančių susimąstyti, kurioje pusėje pasirinksi būti. Ir kaip greit turėsi suaugti.

Gera knyga porai ilgų žiemos vakarų.

 

 

 

2 thoughts on “Tabakininkas

  1. Lyginti tas dvi knygas, tai į galvą prisišaukti rebusą, kurio išspręsti neįmanoma. Taip aš iš tų, kurie už “Visą gyvenimą”, o “Tabakininkas” man pasirodė stipriai pervertintas. Gera knyga, normalus pasakojimas, bet kad nors kuriuo nors požiūriu būtų mega wow – baikit, nemanau.

    1. Lina, sutinku, gerai papasakota, bet tikrai nėra wow knyga. Bet man ir ‘Visas gyvenimas” netapo wow knyga, tad man ir tas lyginimas nelabai prasmės turi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s