The Smell of Other People’s Houses

smell

Ši knyga šmėžuoja dabar visokiuose šių metų sąrašuose. Priskiriama young adult, gal šį kartą galima sakyti, kad ten ir priklauso būti. Nedidukė knygelė, tik šešios valandos klausymo, pasakoja kelių paauglių balsais, ir kaip tokiai nedidukei, tų balsų man pasirodė kiek per daug. Atrodo, kad jie kiek dirbtinai atsiranda knygoje ir kiek dirbtinai per tiek mažai puslapių pasidaro labai jau susiję, susieti gi galimą bet ką, bet ar patikės skaitytojas? Nelabai man sekėsi patikėti, kad tokioj mažoj erdvėj per tiek mažai laiko tiek daug sutapimų…

O vaizdas tai visas Aliaskoje, 1959 m., kai Aliaska dar buvo laisvoji teritorija, ar kažkas panašaus, žodžiu, dar nebuvo JAV valstija, tik derasi dėl prisijungimo, dėl savo tradicijų ir gyvenimo būdo, žvejybos teisių išlaikymo – daugelio gyvenimai vienaip ar kitaip su tuo susiję.

Tokioje aplinkoje ir susipažįstame su Ruth, kuri, kaip miestelyje sako “su bandele krosnyje”, Dora, bėgančia iš smurtaujančių namų, Alyce, norinčia šokti, bet tik ne šiame miestelyje, Hank – vieninteliu ne iš miestelio, bet irgi bėgančiu nuo naminių bėdų. Visi po vieną pradžioje, visi susiję pabaigoje. Pusiau laimingoje, gal net ir visai laimingoje, tegul taip ir baigiasi paauglių knygos, juk ir taip pasaulis tada labiau panašus į nusususią vaikystės vaivorykštę.

Visai skaitoma, jei per saug nesikabinėsite, būna ir blogesnių, bet būna ir geresnių.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s