Paprastai gan uždaras pagyvenęs matematikas pasikviečia savo kolegą dailės mokytoją į svečius parodyti paveislą. Jis teigia, kad nuostabaus grožio kūrinys, neįtikėtina, bet yra vienas iš dingusių vieno žymiausių olandų tapytojų Jan Vermeer paveikslų Girl in Hyacinth Blue. Kolega įspėja šeimininką, kad yra galybė Vermeer paveikslų kopijų, ši – tikriausiai tobula kopija. Bet kodėl jis neparodo paveikslo ekspertams? Tuo labiau, jei tai originalas, iš kur jis jį gavo? Kodėl laiko užrakinęs ir niekam nerodo?
Kokia yra paveikslo istorija? Ar jam lemta būti slepiamam vien dėl to, kad jo parodymas pasauliui reikštų tėvo, kuris antrojo pasaulinio karo metais buvo nacis, išdavystę? Iš kur tėvas jį gavo? Susan Vreeland sukuria visą neegzistuojančio paveikslo istoriją, jo kelionę iš rankų į rankas, abejones apie jo autentiškumą iki pat paveikslo sukūrimo momento. Kas toji mergina paveiksle? Ką ji galvojo pozuodama? Ką išgyveno dailininkas?
Įtraukianti įdomi istorija. Žinoma, skaitant pirmiausia norisi išvysti tą užburiantį paveikslą, tačiau, deja, jis yra autorės fantazijos vaisius. Tiesa, pagooglinus, tokį paveikslą išmeta, tačiau jis yra tik bandymas atvaizduoti tai, ką autorė aprašo knygoje, kiek supratau, paveikslas buvo sukurtas filmui, pastatytam pagal knygą.
