Pirma pažintis su R.Bolano

Ir aš perskaičiau “Čilės noktiurną”.

Nesuprantu, gal aš ne taip skaičiau, gal tiesiog netinkamas laikas ją skaityti buvo, bet… jokio įspūdžio man nepaliko. Pirmąją knygos pusę “nusimučyjau”, niekaip manęs ji neužkabino (lygiai tą patį sako ir draugė KŽL), skaičiau prisiversdama net kelias dienas (tikėjausi, kad įsivažiuosiu), bet knygoje tik 150 puslapių, tai kai įsivažiavau (maždaug toje romano vietoje, kur kalbama apie Maria Canales), ji ir baigėsi.

Ant viršelio buvo parašyta “„Čilės noktiurnas – vienas iš rečiausių ir autentiškų stebuklų: šiuolaikinis romanas, kuriam lemta užimti savo vietą pasaulio literatūroje.“ Susan Sontag”, bet aš po šitais žodžiais nepasirašysiu.

Bet apie knygą labai teigiamai atsiliepia Maištinga siela, gražiai apie ją parašyta rašyk.lt.  O Rasa Gečaitė “Atgimime” rašo, jog “Dėl tokių knygų vertėjo išrasti spausdinimo mašinas.”

K.Ž.G

5 thoughts on “Pirma pažintis su R.Bolano

  1. As tai daug ko ten nesupratau. Visi tie man visiskai nieko nesakantys literaturiniai vardai, politine situacija, apie kuria nieko nezinau.
    Neskyriau as ten kur prisiminimai, o kur kliedesiai.
    Jei gyvenciau Cileje, tai gal kitaip man knyga butu atrodziusi, bet dabar visai nejutau jokio rysio su knyga. Nei pats pasakojimas, nei kalba manes neuzkabino iri nesuzavejo… 😦

  2. va va butent. Skaitai tuos vardus ir nieko nesako. Ir tie kliedesiai neaisku, kur kaip, kada. Man jau toks jausmas apima, kad visas tas susizavejimas lietuviskose recenzijose – biski nusiziuretas. nenoriu nieko izeist, bet…

  3. skaiciau the savage detectives – irgi pilna nepazistamu vardu, nesusijungianciu istoriju ir 600 puslapiu. bet kazkaip perskaiciau, kai kurios vietos net visai patiko. bet uztrukau gal menesi ir 2666, kuri jau senokai guli, visai nevilioja. vis tik nemazai kritiku raivuoja del Bolano, tai gal jis kazka ir turi. ne mums, paprastiems mirtingiesiems, suprast.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s