Outliers. The Story of Success

Nu, jooo. Sėdžiu ir galvoju, negi mano šių metų metų knyga bus visai ne grožinė? Nes net ir neturėdama laiko perskaičiau ganėtinai greitai – papraščiausiai visais įmanomais būdais visose įmanomose vietose skaičiau skaičiau skaičiau. Įdomi knyga, įdomios įžvalgos ir istorijos.

Pati knygos idėja yra tokia – nebūtinai turi būti pats protingiausias, didžiausio IQ, baigti Harward, kad būtum successful, turi būti tik pakankamai protingas, labai darbštus ir atsidurti reikiamu laiku reikiamoje vietoje. Darbštumas ir indėlis į sėkmę netgi įvertintas skaitmeniškai – būsi savo darbo ekspertas, jei tam skirsi 10,000 valandų arba 10 m. savo gyvenimo. Ir jei tuo metu pakliūsi ant bangos, kai tavo ekspertinės žinios bus reikalingos, garantuotai pasiseks. Visai paprasta.

Skaitant, aišku, sukosi milijonas minčių apie savo gyvenimėlio sėkmes ir nesėkmes, ir apie tai, kaip viskas būtų, jeigu (nors istorijos mokytoja ir įkalė į galvą, kad istorijoje “jeigu” nebūna”). Na, nesiplėsiu, bet būtų labai įdomu padiskutuoti su kuo nors, skaičiusiu knygą. Hmmm, šalia toks žmogeliukas sėdi, prieš mane sugraužęs knygą, kurią jam parvežiau iš vieno oro uosto dovanų, nes sau juk pirkti negalėjau :)))

Po bestsellerio būna ir tokios knygosO čia šiaip nuotrauka, kurią užsimaniau įdėt

Jau niežti nagučiai nusipirkti kitas šio autoriaus knygas. Ech, koks malonus jausmas

O čia interviu su autorium ir daugybė kitų galimybių išgirsti autorių

4 thoughts on “Outliers. The Story of Success

  1. Hmm, atrodo įdomiai, bet kažkaip dažniausiai knygos apie sėkmę mane nuvilia. Bet galbūt reiks nusipirkti šią, nes Jūsų blog’u visada pasitikiu ir rekomandacijos dar nebuvo nuvylusios – ačiū už tai 🙂

  2. Monika, as irase vis galvojau, kaip ci iterpti sakinuka kita apie tai, kaip Giedre is viso saiposi is tokiu knygu, kurios yra alia tokios busi milijonierius, tik nusipirk ir perskaityk. Siaip man paciai tokios knygos nors ir idomios, bet kazkaip man sunku jas paimti i rankas, kai padedi. Sita nezinau, kaip cia pasakyti, nu kazkip kitaip su ja. visu pirma nerealiai traukia sakityti toliau (isskurus gal pora vieciukiu) ir labai idomu.
    Tai nelabai receptas, kaip buti sekmingu ir panasus brainwash, bet tokia analize zmoniu, kurie tapo sekimingais, nes sekmingai atsirado ivairiose situacijose. Ka autorius labai idomiai pabrezia, kad daznai, kai pasakojamos ivairiu alia geniju gyuvenimo ir sekmes istorijos, jos papasakojamos be labai svarbiu faktoriu ir lemtingu ivykiu, kurie atsitiko ju gyvenime. O tokie faktoriai labai ivairus, pvz. gimimo metai arba gimimo menuo gali nulemti labai daug, nes zmones daznai isrusiuojami butent pagal gimimo metus, gimimo menesi ir panasiai, o sis kriterijus labai daznai turi labai didele itaka. Zodziu, labai idomi knyga.

  3. skaiciau sia knyga. ir senokai, bet prisimenu, tad ji nebloga:) (cia prisimenant komentarus po ‘Jūra’ irasu). idomi knygele, centrine mintis idomi. vis tik gal labiau tiktu straipsni parasyti, o ne visa knyga sia tema. Pats Gladwell idomus zmogus, ir jo visos knygos tokios – kitu kampu paziurima i problemas. Is Outliers man labiausiai istrigo istorija, kad turtingieji iskart uzprogramuoti buti sekmingesni – jie nuo mazu dienu savo vaikus vercia lankyti burelius ir pan, o svarbiausia – kovoti uz savo teises, tad kai tai darai nuo mazu dienu, uzauges jau zinai,kaip pasiekti savo. ir dar – kad vasaros atostogos yra pats zalingiausias dalykas vaiku issilavinime – per tris menesius viska pamirsta. skurdesni vaikai tiesiog kamuoli spardo kieme, o turtingesni – i stovyklas, i ekskursijas ir t.t. vadinasi, nesustoja intelktualiai tobuleti. Taigi, man si knyga labiau apie social divide, bet butu uzteke kaip straipsnio, o ne visos knygos

  4. Dovydai, sutinku, kad daugelis tokio tipo knygu gelaiu jau butu straipsniais, bet sita man taip skaniai susibalge, kad ne ne ne, faina knyga!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s