Knygų šeštadienis

Žinot, dėl ko aš grįžusi į Lietuvą dažnai vartau akis? Ogi dėl žiniasklaidos kokybės. Po 11 metų Švedijoj labai jau keista lietuviškuose dienraščiuose matyti gerokai apnuogintų merginų nuotraukas, seksistinius anekdotus, straipsnius apie lietuviškąsias ponias, apie žvaigždes, kurių vardų nežinau, apie baisiausius detaliai aprašytus kriminalinius nusikaltimus ir pan. Užtat yra milijonai apleistų dalykų, milijonai galimybių pritraukti skaitytoją nenuvertinant jo intelekto ir išlaikant pagarbos jausma tam, kuris laikraštį perka.

Bet ką aš čia… jau geriau papasakosiu apie gerus dalykus nei gedėsiu žiniasklaidos kokybės.

Beveik kiekvieni mano šeštadienio pusryčiai prasideda laikraščio skaitymu. Ir visada pradedu nuo dienraščio Dagens nyheter priedo “Boklördag” (Knygų šeštadienis).

 

Šios savaitės geriausių knygų top10 (pagal dienraščio kritikus)

Kiekviename numeryje būna literatūrinių renginių, susitikimų su rašytojais kalendorius

Straipsnis apie knygų antikvariatą Rönnels, kuriam sueina 80 metų
Recenzuojamas Miguel Syjuco debiutinis romanas "Ilustrado" (Rimtai ir profesionaliai recenzuojamas, o ne vien pristatomas)

Sumuojamas dienraščio bookcircle paskutinis susitikimas. Dabar kaip tik skaito knygą, kurį kritikų sąraše yra pirmoje vietoje
trumpai primenamos visos šią savaitę ( ne tik šeštadienį) recenzuotos knygos

O čia vieno rašytojo pamąstymai apie tai, kas daro literatūrą reikšminga

Ir taip kiekvieną šeštadienį… Recenzijos, straipsniai, knygos, pokalbiai. pati sau beveik pavydžiu.

 

K.Ž.G.

10 thoughts on “Knygų šeštadienis

  1. o as ne tik kad numiriau is pavydo, bet ir uzsikasiau sesias pedas po zeme. fui fui, Giedre, kaip galima savo tautieciams kelti tokius blogus jausmus. fuifui. nu, sakes, kaaaaip pavydziu, ne tas zodis. bet vis tiek, aciu, kad pasidalinai. turi pazadeti, kad ir toliau dalinsies visu geru, ka ten perskaitai 🙂 Linkejimai is po zemiu

  2. Oi..oi…kaip pataikyta!!! Visa šventa tiesa apie mūsų žiniasklaidą ir tai kaip pirštu į akį, dėl ko aš neskaitau laikraščių (jokių, niekada jau daugiau nei dešimt metų), nežiūrėdavau žinių (kol neatsirado Lryto tv žinios), jokių informacinių portalų, būtent dėl to kas parašyta:tai nepagarba man kaip skaitytojai, klausytojai, žiūrovei!
    O švediško varianto užpavydėjau, aišku kompensuojama viskas internetu, bet vistiek parsinešti šeštadienį laikraštį, gerti arbatėlę namuos, skaitinėti…mmm kaip norėčiau. Kas apsiimtu leisti tokį gėrį?? 🙂

  3. Nors nesu didelė anekdotų gerbėja, bet prisiminiau vieną, kuriam labai pritariu (aišku hiperbolizuoju :D): Lietuva. 1982m. Lietuva prašo Sovietų Sąjungos vienai dienai jai duoti laisvę. Tik vienai dienai. TSSR suteikia. Lietuva tą dieną paskelbia karą Švedijai ir pasiduoda.
    Nuo savęs pridedu: gal nebūtų taip ir blogai toks scenarijus?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s