Gunterio žiema

gunterio

Su šia knyga man sekėsi sunkiai. Man visada kontraversiškus jausmus sukelia knygos, labai liaupsinamos ant jos pačios viršelio, šį kartą – net dviejų kūrinio vertėjų. Suprantu, vertėjams ši knyga tikriausiai savotiškas perliukas, iššūkis, gal knebinėjant žodžius atsiveria nauji klodai, spalvos ir visa kita, bet man, prisipažinsiu, knyga neatsiskleidė kaip šedevras, na, bent jau ne taip, kaip aš jos laukiau atsiskleidžiant. Aš tikrai stengiaus!

Labai gaila, aišku, bet man ši knyga papuola į kategoriją, kad skaitai, skaitai ir esi priversta perskaityti knygos aprašymą ant viršelio, nes pradedi nesuprasti, kas knygoje dedasi, ieškai gelbėjimosi rato ar šiaip kokios minties, už kurios galėtum užsikabinti. O tada spėlioji, iš kurios teksto vietos buvo padaryta vienokia ar kitokia išvada, pateikiama ant viršelio. Jautiesi kažką pramiegojus…

Knygos viduryje įvyko šioks toks lūžis, kai tekstas pasidarė vientisesnis, labiau suprantamas (tiesa, skaityti tikrai nesudėtinga, sudėtingiau pagauti mintį ir idėją), gal galiu sakyti, atsirado daugiau nuoseklaus vyksmo, pagaliau ir pats Gunteris, priešingai nei nesulauktas Godo, teikiasi atsirasti, pasireikšti ir įprasminti knygos pavadinimą.

Pagalvojau, kad gal būtų visai gerai tokią knygą skaityti kantrių knygų klube, kur būtų galima padiskutuoti su kitom skaitytojom, pasidalinti įžvalgomis ir atskleisti pasislėpusius knygos klodus. Norėčiau kažkokiai kantriai skaitytojai arba skaitytojui knygą padovanoti. Prisipažinkite, kas norite, komentaruose.

 

2 thoughts on “Gunterio žiema

  1. Sveiki. Šiuo metu vis labiau domiuosi ispanakalbe kultūra ir Pietų Amerikos rašytojais (kiek man jie prieinami lietuvių kalba). Aptikau jūsų atsiliepimą apie “Gunterio žiemą” ir visgi manęs neatbaigė klampus ir keistas tekstas. Priešingai, labai nemėgstu tiesmuko ir akivaizdaus pasakojimo. Žinoma, dažniausiai nesuprantu visų autoriaus užslėptų klodų, bet tik tokie kūriniai mums padeda tobūlėti. Jei knyga Jūsų nesužavėjo ir akis bado jos esatis lentynose, mielai ją priglausčiau.

    1. Vaiva, ačiū už komentarą. Džiaugiuos, kad jums patiko knyga! Tik neataimenu, ar padovanojau blogo skaitytojams, ar dar turiu namie, man atrodo, perskaičius padovanojau, bet jei ne, mielai jums atoduočiau. Peržiūrėsiu kada lentynas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s