Everything I Never Told You / Viskas, ko tau nesakiau

every

1977 metai viename Amerikos miestelyje. Dingsta mergaitė. Lydia tam metui – nepaprasta, iš mišrios šeimos. Jos mama amerikietė, o tėvas kinas – tuo metu tokia mišri santuoka buvo retenybė, kai kuriose valstijose net neįmanoma (skaitau ir negaliu patikėti, kad tokios nesąmonės dėjosi visai neseniai). Šeimoje ji – tėvų numylėtinė, geriausias tėvų produktas, mėlynakė juodaplaukė, mažiausiai panaši į kinietę iš visų trijų šeimos vaikų. Į ją sudėtos visos tėvų viltys – kad bus populiari mokykloje (tėvas niekada toks nebuvo), kad bus geriausia mokinė ir išpildys motinos svajones tapti mokslininke, gydytoja. O dabar štai – dingo.

Pagrindinė knygos Everything I Never Told You mintis yra tėvų neišsipildžiusių svajonių realizavimas vaikuose. Apie tai, kokį poveikį tokios svajonės daro vaikams, tenorintiems tik vieno – kad juos mylėtų. Apie perspaudimą, apie paskutinį lašą stiklinėje. Apie taip, kaip mes vienaip įsvaizduojame žmones, o jie pasirodo esą visiškai kitokie. Apie nekalbėjimą ir nesusikalbėjimą, viską apie ką pagalvojau, bet niekada tau nepapasakojau.

Kita svarbi linija – tėvų gyvenimas. Kas atsitiko, kodėl jauni ir protingi žmonės nesugebėjo, gal negalėjo išpildyti savo svajonių, kad tą naštą teko užkelti savo vaikui?

Amazonė knygai uždėjo geriausio 2014 metų knygų šimtuko karūną. Gera, jautri knyga, bet iki labai labai geros kažko man trūksta, net nežinau ko, kažkaip sunku įvardinti. Goodreads vertinimas 3.8 puikiai atitinka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s