Nobelio premija. Jau rytoj

Aš kaip visada tikiuosi, kad laimės Margaret Atwood arba Alice Munro arba Joyce Carol Oates.  (Jei laimėtų Atwood arba Oates, aš tikrai apsiverkčiau. Pirma spiegčiau, o po to apsiverkčiau)

Kasmet spėliojimuose figuruojančio poetas Adonis šansas laimėti mažesnis nei visada, nes nelabai tikėtina, kad prizas būtų įteiktas poetas du metus iš eilės.
Kas dar? Cormac McCarthy, Les Murray, Philip Roth, Don DeLillo. Gal Mirca Cartarescu? H.Murakami? (kad kažkada jis Nobelio premiją gaus, mažai kas abejoja, klausimas tik kada). Amos Oz? Paul Auster? Peter Nadas?

K.Ž.G

 

8 thoughts on “Nobelio premija. Jau rytoj

 1. Mano statymas (gal tiksliau noras) būtų už Roth, arba iš išvardintų už Auster. O Murakami, manau, nelabai atitinka Nobelio testamentą. Jei kalbėt apie japonus, tikrai vertas buvo Kobo Abe, deja, pasimirė.

  1. Šiaip domiuosi, nes nesu nobelio žinovė, užtat slapta Murakamio gerbėja- kokių nobeliškų kriterijų Murakami neatitinka?

 2. būtų puiku, jei gautų Roth, tačiau du baltieji vyrai iš eilės? politkorektiškam Nobelio žiuri būtų per daug. net nežinia, kam pranašaut…

  1. Kalba eina, kad atėjo laikas atsisukti į JAV ir Kanadą. Ypač po ankstesniojo Akademijos sekretoriaus pasisakymo, kad USA literatūra yra “per daug jautriai reaguoja į savo pačios masinę kultūrą ir kad JAV yra izoliuota ir perdėm ribota”, dar leptelėjo, kad JAV nedalyvauja literatūros”didžiajame dialoge”. (Kodėl jam taip atrodo, jis tik pats vienas turbūt ir žino)
   Po to, kai gavo daug kritikos už tokį pasisakymą, interviu “The Guardian” Akademijos sekretorius paso pasisakymą kiek sušvelnino.

   P.Roth nieko nenustebintų, safe play, taip sakant.

  1. Taip sakai todėl, kad dar neperskaitei Atwood “Handmaids Tale” ;-P
   Juk tau Roth knygos nelabai patinka…
   Bet rasymas jo yra nobelisko stiliaus, su tuo nesigincysiu

 3. OJ, man amerikietiska pastorale labai patiko ir Protnoy’s Complaint patiko labai. Cia tik nemesis, bet Nemesis daugiau tokia apysaka, ne romanas, nors realiai net nezinau kuo ten skiriaisi visos apysakos, noveles ir romanai :)))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s