Pageidautinų perskaityti kūrinių sąrašas

Visada perlieja toks malonumo jausmas, kai pajauti telepatines bangas. Tokios man būna su keletu žmonių – pagalvoji, žiū, jau ir skambina arba siunčia e-mail, negali prisiskambinti, nes tuo pačiu metu tau skambina, su Giedre va, kartu apie knygas galvojam. 🙂 Sakyčiau nebestebina, bet ne, visai ne, visada nustebina tokia telepatija. Maloniai. Taip kad visai nustebau/nenustebau, kai atsidarius blogą išvydau Giedrės įrašą apie A.M.Pavilionienės knygą, nes kaip tik ant mano stalo iš velnias žino kur iškuistas jau gulėjo “Pageidautinų pesakityti kūrinių sąrašas”, kuris atlaikė kas metai persijojamų visokiausių konspektų ir studijų laikų užrašų išmetimo (būtinai perdirbimui!) rėtį. Vis susilaiko ranka, ne dėl to, kad “prireiks”, kaip dažnai su tokiais šimto metų konspektais būna, bet šiaip,smagu prisiminti, juk jau nemažai visokių sąrašų – tiek mokyklinių, tiek šimtukinių – esame apiplepėję.

Taigi jaunosios būtimosios verslo vadybininkės Lina ir Vaida (ištikima blogo skaitytoja <3), buvo pavyzdingos studentės ir lanke visas iš eilės galimas paskaitas, o čia – kokia sielos atgaiva siūlomos XXa. literatūros paskaitos su, kaip čia pasakius – skandalingąja Pavilioniene. nelabai atsimenu, kuo ji tuo metu buvo skandalinga, bet nebuvo “nežinoma”. Taigi, kartu su pavyzdingomis literatūros myletojomis į auditoriją sugužėjo krūva kitų būsimųjų verslininkų, iš kurių semestro pabaigoje liko iš viso keturi – mes dvi ir dar du, o gal tik trys? Vaida, nebeatsimenu.

Kas man įstrigo iš paskaitų. Įdomu buvo, bet aš pastoviai jaučiau, tokią ironišką gaidelę mūsų atžvilgiu, ale “ką jūs čia kvaileliai būsimieji vadybininkėliai, suprantate apie literatūrą”, ir mūsų ne blogesnis – “nežinai dar, kas čia tavo paskaitoj sėdi”. Vaida, gal tau kitaip atrodė? Buvo didelis noras nustebinti dėstytoją, parodyti, kas čia mes tokios per “žinovės” esame. Tiesa, mūsų fėja su berete iš gimnazijos buvo mus gerai ištreniravusi – didelė dalis sąrašo mums buvo jokia ne naujiena. Aš dar turiu savo baigiamąjį rašinėlį “Moterų literatūros samprata” – oho, rizikavau šokdama į tokią žinomą dėstytojai temą. Bet pavyko ir tai malonu prisiminti.

O sąrašas buvo toks:

16 thoughts on “Pageidautinų perskaityti kūrinių sąrašas

 1. Tarp studentų filologų turėjo gerb. Pavilionienė pravardę “Aktoriaus meistriškumo katedra”. Pilnai sutinku, kad ji pasirodė turinti ironišką gaidelę ir dar sakyčiau aroganciją. Na nebuvo jos paskaitos filologyno studentams (bent jau man tai tikrai) kažkas tokio labai labai. Kitų užsienio literatūros dėstytojų paskaitos buvo nepalyginti įdomesnės… Man ji yra kaip viena iš dėstytojų, nesukelianti jokių ypatingų jausmų… Bet čia tik mano asmeninė nuomonė.

 2. Gerbeja, zinai, kai neturejom su kuo palyginti, tai buvo gerai, ka turejom. O su visais tavo apibudinimais pilnai sutinku. Pastoviai jautesi, kad laiko mus durneliais 🙂 🙂

 3. jo, teko ir man jos paskaitas lankyti 🙂 Na, iš tiesų esu turėjus ir įdomesnių dėstytojų, ir net, drįsčiau pasakyti, literatūros prasme protingesnių, tiesiog A.M “garsiai kalba”. Bet sąrašėlis neblogas, kiek perskaitėt?:)

 4. kažkaip net užsivedžiau 😀 nuostabiausia visų laikų literatūros dėstytoja man (ir ne tik man, ją mėgo nemažai literatūrą mėgstančių filologų, nes tie, kurie literatūros nelabai mėgo, ironiška, labiau mėgo AMP) yra Irina Melnikova:

  http://www.semiotika.lt/irinamelnikova/

  jei kada turėsit laiko, žiurkelės, paieškokite jos bent keleto straipsnių, pažadu, bus tikrai įdomu ir gal net netikėta 🙂

 5. Kai gaudavau sąrašus, galvodavau – o, kad taip skaityti, kas tik norisi, kai dabar nebėra jokių sąrašyų, kaip gerai, būtų, kad kas sudarytų MAN įdomių knygų sąrašą 🙂

  1. Aha, visada taip būna.
   Bet kam to sąrašo?
   Geriausiai impulsyviai: užsinori klasikos – skaitai, užsinori popso – skaitai.
   Jau ir taip tame gyvenime vieni sąrašai….

 6. geras cia 🙂
  pas mus idomiu knygu sarasas 🙂
  Nors kai kas nors paklausia manes, kokia knyga kam nors dovanoti, sakes, pats sunkiausias klausimas, juk knygos, kurios idomios man tikriausiai (ir gan daznai) gali buti visai neidomios kitam. O geriausia, kad visi praso parekomenduoti kokia nors lengva linksma ir “neparinancia”. O ka daryti, kad geros visos sunkios ir pariniacios dazniausiai…

  1. Dėl knygų dovanai – labai įdomus klausimas. Aš grožinių knygų net nedovanočiau. Gal geriau čekį. Bet jei jau nori dovanoti būtinai knygą, tada gal rinktis ką nors apie pomėgius, ką nors iš negrožinės, enciklopedinės literatūros?

 7. O paskutinę – Voldeną įveikėte? Kažkodėl daugumai dėstytojų ši knyga – kaip biblija, esu girdėjusi dažnokai ją rekomenduojant studentams, aš du sykius bandžiau – neįveikiau – nuobodulys ir nesupratimas mane palaužė.

 8. Neee… issilavinimo spraga 🙂 Kazkaip nekyla man rankos link tos knygos… kaip matai ir nepabraukta sarase 🙂
  O del rekomendaciju, ciA GAL IS TU KNYGU, KUR REIKIA GIRTIS KAIP PATINKA, NES TADA RODAISI LABAI PROTINGAS 🙂 atsiprasau uz caps, kazkaip neiisijungia kartais

 9. Na ką aš žinau, perskaičiau sąrašą, kiek supratau, dalykas buvo pasirenkamasis, o aš, kaip humanitarė, ir alia specialistė, iš jo teskaičiusi tris knygas ir dar trijų – keturių autorių buvo privalomi kiti kūriniai.
  Žinojau, kad universitetai skirtingi, bet ne iki tiek.
  Įdomu, koks buvo mūsiškis to laikotarpio sąrašas, ir kokie jame buvo kūriniai.

 10. Bet tikrai kaip skirtingai – man kaip tik iš sąrašo 4 – 5 neskaitytos, visos kitos – iš vidurinės sąrašo. Voldenas, Boll, Fuentesas – vėliau.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s