Supintos

Image result for supintos knyga

Nepatiko. Kadangi bambėdama atskleisiu turinį, tai kas planuojate vis dėlto knygą  skaityti, tai toliau NESKAITYKITE.

Žodžiu, eita gera kryptim, bet gal nelabai pavyko. Gal ir vertėjai nelabai pavyko, o gal nelabai buvo ko verst? Nu, soriukas, kai teisininkų firmos bendradarbiai vadinami “kompanjonais”??? Kas per daiktas tas kompanjonas? O kas per žodis yra “auskultuoti”? Net visažinis googlas nežino, nors pagal kontekstą ir supranti, kad turėtų būti medicininis terminas, kai stateskopu klausomi paciento plaučiai ir širdis.

Jau nuo pradžių, jaučiau, kad nieko gero, bet, kadangi plona knyga, ai, galvoju, smalsu, kaip baigsis, paskaitysiu, kaip čia tos moterys susijusios. O visa intriga tokia, kad viena paaukojo plaukus, kita padarė peruką, o trečia tą peruką nusipirko. Nu, rimtai?

Visos trys veikėjos labai vienpusiškos. Na, dar indė gal įdomi persona, bet jei esi skaičius knygų apie Indiją (A Fine Balance, pavyzdžiui, ar tą patį “Šantaramą”), tai koks ten paveikslas moters – nuotrupa charakterio kažkokia, pas kurią vis kažkaip stebuklingai atsirasdavo pinigų, neaišku, iš kur tik.

Sicilietė irgi būtų nieko, gal šitai ir mažiausiai turiu priekaištų, niekas stipriai neužkliuvo, bet jau teisininkė iš už Atlanto! Nu, tokia nuzombėjus darboholikė, kad net bloga skaityt. Mirsiu, bet dirbsiu. Įtarinėjau, kad tikriausiai kažkaip turės varyt į Indiją nušvitimui, susitikti indę heroję ir ją išvaduoti iš neliečiamųjų kastos – bet, baikit, kam čia kelionės, kai galima sujungti per peruko pirkimą. O dar tas kompanjonavimas ir pilnas tekstas neverstų angliškų terminų (executive woman), kurie tekste nuodugniai išaiškinami, lyg reiktų pasirodyt autorei, kad moka anglų kalbą (na, Prancūzijoje tai šioks toks žygdarbis, pripažinkime (autorė – prancūzė).

Taigi perskaičiau tik dėl mažos apimties. O šiaip – neverta, nebent mėgstat meloodramas, kur vyksta stebuklai ir įvykiai nebūtinai turi būt susiję.

 

6 thoughts on “Supintos

  1. Knygos neskaičiau (ir nesiruošiu), tik dėl žodžio “auskultuoti” – aš jį nuo seno žinau. Ir google žino. O kaip tada pavadinti klausymą stetoskopu (ne stateskopu)?

  2. O man ši knyga LABAI patiko. netgi LABAI. nežinau, kodėl “knygų žiurkė” piktinasi darboholike zombe. Juk toks yra mūsų gyvenimas. Štai indė trokšta mokslo, tačiau įgijus išsilavinimą, galima tapti tikra zombe. Šių trijų moterų gyenimai ir rodo, koks prieštaringas yra kiekvienos iš mūsų gyvenimas, kaip labai ko nors siekiame, o paskui pasirodo, kad nebuvo verta tų pastangų dėti, arba “nėra to gero, kas neišeitų į bloga” ir t.t. Žinoma, kad yra puikių knygų apie Indiją, kaip ir pvz “The Fine balance” – tai ką, daugiau jau niekas nebegali rašyti apie Indiją? LABAI GERA KNYGA, REKOMENDUOJU. IR NEDRASKO SMEGENŲ IR NESINORI PLAUKŲ NUO GALVOS RAUTIS, KAIP PVZ PASISKAIČIUS KOKIO ROTH ROMANO SU KEIKSMAŽODŽIAIS (ĮVEIKIAU TIK 3 PUSLAPIUS TO ROTH).

    1. Ramune – ačiū už komentarą. Kiekvienai savo, ar ne? “Supintos” man nepatiko kaip istorijos susietos, pačios istorijos tokios gal ir nieko būtų, ypač itališka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s