Didybės manija

Nobelio literatūros premijos laureatas VS Naipaul, paklaustas, ar yra kokia rašytoja moteris jam lygi, atsakė: “I dont think so.

Ir dar prišnekėjo visokių pasipūtėliškų nesąmonių. Pavyzdžiui “I read a piece of writing and within a paragraph or two I know whether it is by a woman or not. I think [it is] unequal to me.”

Mizoginiško požiūrio ir didybės manijos pilnutėlis VS Naipaul

Jis dar pasakė, jog moterys turi siaurą pasaulio supratimą. Ir “And inevitably for a woman, she is not a complete master of a house, so that comes over in her writing too“.

Daugiau apie dėdulės blevyzgas The Guardian

Iš mano skaitytinų knygų eilės VS Naipaul knyga yra išbraukiama. Kadangi mano pasaulio suvokimas ir taip, anot dėdulės, yra siauras, tai nežadu skaityti dar labiau siauraprotiškų mizoginiškų autorių knygų.

K.Ž.G

 

 

11 thoughts on “Didybės manija

 1. cha cha cha. Giedre, as irgi prisidedu. Ir virtualiai spiriu sitam gudruoliui i sikna arba trenkiu ruzavu pukuotu rankinuku. taip jam ir reikia! nukvakes dedule. vien uz tai jis jau nevertas nobelio premijos. cha cha. ziuriu, man su nobelistais nesiseka :)))

 2. Giedre, prisimeni kaip per Filosofijos ivada Valevicius sake, kad geriausias zmogaus draugas yra suo, o tik po to moteris?:) Tai ziuriu, ne jis vienas toks “protingas” ant sio svieto 🙂

  1. Valevicus galetu kartu su Naipaul eiti kokio pigaus viskio gerti. Susidraugautu…

   O man tai nesuprantama, kad DESTYTOJAS sau leidzia reiksti tokias nuomones per PASKAITAS. Didzioji dalis juk merginu auditorijoje sedejo, o jis leidzia sau taip mus sumenkinti. (Nors sumenkino tik savo ivaizdi mano ir tavo akyse)

   1. Gerai, o tai niekas iš studenčių neatsakė, kad pagal jį išeitų, kad geriausias moters draugas yra katinas, o tik po to vyras?

 3. tai žmogus, norintis būti labiau vakarietiškas už vakariečius, nekenčiantis Trečiojo Pasaulio, kuriame užaugo ir kuriame jo šaknys, apsėstas išsilavinusio buvusio kolonijos gyventojo kompleksų, savo kraštiečio rašytojo Dereko Walcotto apšauktas “neokolonializmo apologetu”. kontraversiškas ir pagiežingas. todėl jo požiūris į moteris neturėtų stebint. nors rašytojas tai geras, rupūže.

 4. gera straipsnio santrauka, i the guardian ne nebejau….:)

  kalbant apie moteru literatura, anglijoje visi labai apie tai diskutuoja, susikure orange priza, kad skatintu moteru rasyma ir t.t. man paciam atrodo, kad tai kaip tik skatina priesiskuma, nes gera knyga yra gera knyga, nesvarbu, kas raso. o per paskutinius pora metu vien Bookerio nominantu beveik puse moteru buvo,ir Hilary Mantel laimejo net.

  1. Sutinku, kad tokios spec.premijos gali buti kontraproduktyvios.
   Antra vertus, pavyzdziui, Nobelio premija teikiama nuo 1901 metu. Tik 12 kartu ja gavo moterys.
   Iki 2008uju (per 40 metu nuo premijos Booker premijos isteigimo) 14 moteru ja buvo gavusios.

   Sutinku su tavim, kad gera knyga yra gera knyga, nesvarbu, kas ja parase. Bet dalykas tas, kad knygai, kuria parase moteris, daug sunkiau “prasimusti” iki skaitytojo. Pavyzdziu, yra statistika, kuri rodo, kad moteru knygos daug reciau recenzuojamos didziuosiuose laikrasciuose.

   Todel bent jau kolkas as esu uz Orange ir kitas panasias premijas, kurios garsina rasytojas moteris.

 5. Kaip as sakau, – pasake ir neliko… Oi kaip as jam spirciau i sikna… rrrr… ner zodziu, nes necenzuriskai issireiskineti paprasciausiai butu per didele garbe sitam pasiputeliui. Idomu, ar ir savo motina jis taip sumenkina??? Lyg ne is moters pats butu atejes… Ai, negaliu.
  O apie destytojus is vis patyliu… Ka darytu, jei moterys tikrai turetu toki siaura pasaulio suvokima ir i universiteto suolus negaletu butent del sios priezasties sest?! Suniukams destytu??? Au-au-au

 6. mb, tikrai geras? Stovi pas mane lentynoj prisiųstas kone visas, nieko neskaičiau. Ale rupkė mizoginas, tikrai. kzL, reikia spirt ružavais 12 cm aukščio lakuotais aukštakulniais, tegu žino.

  1. tegu jau tau atsako D. Walcottas 🙂

   Walcott then wrote “The Mongoose,” a poem about Naipaul, which begins: “I have been bitten, I must avoid infection/Or else I’ll be as dead as Naipaul’s fiction.” A later part asserts: “The plots are forced, the prose sedate and silly/The anti-hero is a prick named Willie.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s