Durnių mokykla

Durnių mokykla

Neapsimetinėsiu – jau seniai buvo taip sunku skaityti. Ir, net po visų pastangų ir dūsavimų negaliu pasigirti, kad knygą įveikiau. Veikiau, ji mane įveikė. Na, aš nors atlaikiau tiek, kad knygą perskaičiau – tikrai net kelis kartus (kai skaitai ir taip gerokai nesupranti, apie ką) galvojau mesti. Bet skaitai ir vėl užeina koks momentas, kai supranti ką skaitai, kai mintis nepabėga ir net pradeda skleistis vaizdas – taip ir perskaičiau šokinėdama tarp tokių sąmoningai ir nesąmoningai perskaitytų eilučių.

O labai norėjosi kitų “šedevru” vadinamą knygą, ypač taip garbinamą mano garbinamo Michailo Šiškino, iš tikro perskaityti. Matyt, nors šiaip labai ilgai skaičiau (nes negalėjau skaityti vakarais – tekstas toks, kad pagaliau supratau, kaip žmonės sako, kad skaitydami užmiega – tiesiog per sudėtingas), reikėjo skaityti dar lėčiau ir dar labiau susikaupus, labiau dirbant, mėginant sugaudyt nytis, nei ilsintis.

Taip ir lieka man ši knyga galvoj labiau kaip iš stikliukų suklijuotas vitražas, po kurį žaidžia šviesos spindulys, nei šviesiai tiesiai langas. Na, bet romanas yra fantasmagorinio modernizmo romano pavyzdys – whatever it means – tai ko norėt… O aš net nežinau, kaip vertint goodreads. Gal niekaip nevertinisiu, jei tik galima.

O gal iš viso šitą knygą reikia skaityti kaip “Mokykla durniams”, t.y. eik, jei durnas?

2 thoughts on “Durnių mokykla

  1. Nuostabi knyga. Kzl, tai man geriausia dovana siais metais. Cia simtas sluoksniu, o gal dar daugiau. Todel nuo ju gausybes rauna stoga, skaiciau vaziuodama autobusu, pries miega ir po, o kai eidavau is tasko A i B galvodavau apie tai, ka perskaiciau. Tai sventrastis romano kune, literaturine Tretjakovo galerija, laisvu asocijaciju irankis, labai asmeniskas pasirode man, nes apie tai kas vakar nutiko perskaitai siandien, arba atvirksciai. Tai muzika, simfonija, metu laikai be laiko, zodziu, istabu. Kaip sake Siskinas, zodzio stebuklas arba stebuklas zodziu. Bet daug puslapiu vienu ypu nesuvalgysi, labai koncentruota, kitaip rizikuoji pats atsidurti durniu namuose, nes i mokykla manes tokiam amziuje jau nieks nepriims. Man labai labai patiko, mano metu knyga, aciu KZL.

    1. Man is naujo Norisi skaityt, nepasiduot. Aš bandžiau paprastuoju būdu suskaityt, neteisingas sprendimas toks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s