Satyra

Skaitau J.Franzen “The Corrections”. Dar tik kokį penktadalį perskaičiau, bet jau galiu pasakyt, kad patinka. Ot gera amerikietiška satyra!

Ir lietuviška satyra, nes rašo ir apie Lietuvą.

Nors, aišku, kai knyga pasirodė dalis lietuvių pasipiktino ir net Lietuvos ambasadoriui pasirodė būtina parašyti autoriui laišką. Susijaudino, nes knygoje parodytas iškreiptas Lietuvos vaizdas, o tai reiškia ‘‘unintended harmful consequences in the perceptions your readers will take away from the book.” O generalinis konsulas, susijaudinęs, nes knygoje parašyta, jog iš bado valgome Lietuvoje arklieną,   pareiškė, jog ”In Vilnius, you can get much better food than in New York”.

Štai pavyzdžiui vienas knygos veikėjas -vicepremjeras Gitanas Micevičius- priklauso VIPPPAKJRIINBP17 partijai. Spėsit, ką reiškia pavadinimas? VIPPPAKJRIINPB17: “the One True Party Unswervingly Dedicated to the Revanchist Ideals of Kazimieras Jaramaitis and the “Independent” Plebisicite of April Seventeen.”

O dabar pabandykit paneigti, kad knygoje vaizduojama iškreipta Lietuva. Mano akimis žiūrint čia jau kone realizmas su tuo partijos pavadinimu 😀

Skaitau toliau

K.Ž.G.

 

5 thoughts on “Satyra

  1. Na man Corrections ziauriai nepatiko. Ziauriai! Knyga baisiai istesta, pilna nukrypimu nuo temos, nereikalingos informacijos (patentai, bla bla bla). Kiekvienas veikejas toks, kad ne tik kad negali susitapatint, bet siaip jau negali pakesti.. As istveriau kazkur iki vidurio, paskui jau nebegalejau, nepaisant nuo to, kad net du zmones metro pamate knygos virseli sake, oi sita skaiciau, nereali knyga!

    As taip ir likau to nerealumo nesupratus. Na, jeigu man nerupi nei vienas veikejas, kam kankintis idant suzinoti, kas bus toliau?!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s