Women’s Prize 2013 trumpasis sąrašas

Prieš 15 minučių buvo paskelbtas Women’s Prize 2013 short list.

http://www.womensprizeforfiction.co.uk/2013-prize/2013-shortlist

Bring Up the Bodies Hilary Mantel (Fourth Estate)

Flight Behaviour Barbara Kingsolver (Faber & Faber)

Life After Life Kate Atkinson (Doubleday )

May We Be Forgiven A.M. Homes (Granta Books)

NW Zadie Smith (Hamish Hamilton)

Where’d You Go, Bernadette Maria Semple (Weidenfeld & Nicolson)

Šiemet: nė vienos debiutantės, dauguma autorių gerai žinomos ir laimėjusios ne vieną premiją.

Dabar reikia tikėtis, kad ne H.Mantel laimės, nes, nors ji ir tikrai puikiai rašo, noriu, jog premiją gautų kita rašytoja. H.Mantel jau gavo daugybę apdovanojimų, jos kūryba jau gavo pakankamai dėmesio pastaraisiais metais. Tai aš bent jau šiandien tikiuosi, kad laimės B.Kingsolver arba K.Atkinson. Arba Z.Smith, kai perskaitysiu knygas, gal kitaip galvosiu.

O dabar einu į Bookdepository susipirkti visą sąrašą. Juk Women’s prize yra mano mėgiamiausia premija

10 thoughts on “Women’s Prize 2013 trumpasis sąrašas

  1. Kai paskaitau tokius pavadinimus, prisimenu Ivanauskaitės žodžius, kaip reaguotų pasaulis, jeigu premijos būtų pvz. vyrų prize. Diskriminacija būtų 🙂 O atvirkšiai – women’s prize dabar vadinama kova už lygias teises 🙂 Kaži ar įmanoma sulaukti laiko, be jokio skirstymo, vertinanat tik kūrybą?

  2. Skaičiau kažkada statistiką, jog leidykloms daugiausia vadovauja vyrai, jog vyrų rašytojų knygos recenzuojamos dažniau nei moterų. Bibliotekų skolinimo statistika Švedijoj rodo, kad vyrai skaito vyrų autorių knygas, o moterys- ir vyrų ir moterų.
    Užtenka pažiūrėti į Bookerio ir Pulitzerio premijų laimėtojų sąrašus, juose dominuoja vyrai. Kol situacija bus tokia (kaip kad Auksiniams scenoms kryžiams nenominuota nė viena moteris), tol reikia papildomai apšviesti moterų kūrybą.

  3. Įėjau sykį Melburne į tokį knygyną, kur daug poezijos, o pats savininkas – ir pardavėjas, ir poetas (ir net budizmo įtakoje, kaip vėliau paaiškėjo). Aš jo klausiu, gal galėtumėt rekomenduoti kokių poetų? Jis man ėmė vardinti savo mėgiamiausius – vien vyrus. Gerai, sakau, o gerų moterų poečių ką – nėra? Oi ne, jis sako, va ta ir va kita – nuostabios poetės. Nusipirkau kelias jų knygas (pirkau griežtai vien moterų, tyčia). Išsinešiau įspūdį, kad vyrams, net ir tokiems liberaliems sakytum, visgi įdomiausi vyrai. O moterys tikrai skaito viską.

    Tai aš irgi būčiau už atskirus moterų sąrašus 🙂 Nėra tos lyčių lygybės, gal net ir nebus niekada, bet tegul moterų pavardės nepaskęsta literatūros jūroj…

  4. Kelias paskutines dienas mintijau ar aš skirstau kūrybą, Tai pasibaisėjusi supratau, kad ne – t.y., jeigu autoriaus nežinau ir ypač Kindle, kai matau tik pavadinimą, visiškai nežiūriu kas autorius, nei į pavardę, nei į lytį, aišku daugiausia skaitau arba perku žinomas knygas, tai savaime žinau, bet iki to dar neprisigyvenau, kad pirkčiau pvz. ir domėčiasi Nigerijos moterimis rašytojomis. Manau per mažai domiuosi diskriminacija, lyčių nelygybe ir pan. kaip strutis – nematau, tai tarsi nėra 🙂
    Man kas yra užkliuvę, tai kartais neišjausti moteriškos lyties personažai vyrų kūryboje, moterų kūryboje to mažiau pastebėdavau. Turiu galvoje jeigu erzina veikėjo šabloniškumas ar neįtikinamas man jis, tai nurašau lytiškumui – maždaug, kaip gali koks Žilinskas sukurti tokį plokščią merginos charakterį – tai sau “pateisinu” – taigi jis vyras, ką jis supranta 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s